Are we ready for neo-evolution?
^^^^
555
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tiedettä seuraisin mielelläni, mutta tyhjäpäistä bisnesspekulointia en.
Ei tiedettä tehdä teattereissa maksavan yleisön edessä, se kuuluu evoluutioteoriagurujen uskonnolliseen rahankeruutoimintaan.
On se käsittämäntä että kuinka nämä evokkien Dawkins tyyppiset hurmostilaisuudet ovat lähellä hellarien telttakokouksia. Ei muuta eroa kuin että laulut puuttuu.
Voisinkin tässä tarjota sanoitusta evouskovaisten ensimmäiselle hurmosvirrelle. Se voisi alkaa sanoilla: "Hei, me ollaan apionoita kaikki, siis ihan jokainen........"
Eihän tuossa tiedettä tehtykään. Kyllä ne tutkimukset oli tehty jo ennen tuon pätkän kuvaamista.
Se on tuo kretujen ajatus vain, jonka mukaan suunpiekseminen on tiedettä.
Tai jos ei, niin kerro jostain kreationistisesta tieteellisestä tutkimuksesta. Muutenhan me alamme pian epäillä ettei sellaisia ole olemassakaan.
” Ei tiedettä tehdä teattereissa maksavan yleisön edessä, se kuuluu evoluutioteoriagurujen uskonnolliseen rahankeruutoimintaan.”
Ei tosiaan tehdäkään, tiedettä. Mutta kreationismia tehdään ja varmaan se kuuluu myös fundamentalististen uskonlahkojen rahankeruutoimintaan.
Kreationisteilla on oma lehdistönsä, luomisen tutkimuskeskuksensa (Institute for Creation Research), pseudotieteelliset seuransa (Creation Research Society) sekä alan kongressinsa. Niiden ainut tarkoitus on fundamentalistiuskonnon syöttäminen yleisölle tieteen salakaavussa.
Minkäänlaista kokeellista ”luomistiedettä” tai tutkimusta ei ole olemassakaan, jollei sellaiseksi lasketa Ararat- vuorelle järjestettyjä retkikuntia Nooan arkkia etsimään. Tai sitten Teksasista loydettyjä dinojen ja ihmisten jalanjälkiä sekaisin. Tai niinikään löydettyjä hiilikerrosten sisällä olleita kelloja. Jotka ”löydökset” on osoitettu humpuukiksi.
Niinpä kreationisteille ei oikein jää muuta strategiaa, kuin julkisien väittelyiden puuhaaminen ja yritykset osoittaa tiede ja erityisesti evoluutioteoria epäluotettaviksi. Tässä mielessä edes jonkinlaisen väittelyn aikaansaaminen on kreationistille voitto. Näyttäähän silloin ulospäin ainakin tietämättömien silmissä siltä, että kreationismi pystyisi kyseenalaistamaan tieteen. Tai olisi itse vakavasti otettavaa tiedettä.
Ei tiedettä peräkammarissa eikä navetan ylisilläkään tehdä.
Ei tiedettä tehdä studioissakaan!
http://www.youtube.com/watch?v=yo5w0pm24ic&feature=relmfu
Vain evokit uskovat mitä heille syötetään.hih hihh hiiiii (hihitystä)