Törkeää jumalanpilkkaa

herttainenhertta

Ja ilahduttavaa hauskanpitoa sekä silmänruokaa (ainakin naisille homomiehille). Vuotuinen "Komein Jeesus" -kilpailu San Franciscosta. Voittajan ensiesiintyminen kohdasta 3.10 alkaen.

http://www.youtube.com/watch?v=XKUQI9RAD60

Uskikset: Älkää katsoko, jos ette välttämättä halua vetää palkokaupalla hernettä nenäänne.

h/t Pharyngula

16

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tosimies.

      Kyllä nuo pilkkaa aivan itseään,ei miesten naiseksi pukeutuminen ole mitenkään hauskaa.
      Jaksoin 4 sekuntia,oksettavaa,inhoittavaa,sairasta.

      • herttainenhertta

        Koitin kyllä varoittaa etukäteen. Mutta kiitos, kun kerroit meille, mitä mieltä olet. Ei olisi muuten voitu mitenkään arvata.


      • Tosimies.
        herttainenhertta kirjoitti:

        Koitin kyllä varoittaa etukäteen. Mutta kiitos, kun kerroit meille, mitä mieltä olet. Ei olisi muuten voitu mitenkään arvata.

        Ole hyvä vaan, ja kiitos kun arvostat mielipidettäni oikeana;)


      • herttainenhertta
        Tosimies. kirjoitti:

        Ole hyvä vaan, ja kiitos kun arvostat mielipidettäni oikeana;)

        Tiedäthän, mitä mielipiteistä sanotaan. Se liittyy ruumiinosaan, joka on kaltaistesi sataprosenttisten heteromiesten ajatuksissa ja puheissa poikkeuksellisen paljon.


      • Tosimies.
        herttainenhertta kirjoitti:

        Koitin kyllä varoittaa etukäteen. Mutta kiitos, kun kerroit meille, mitä mieltä olet. Ei olisi muuten voitu mitenkään arvata.

        Lauksesin 4 sekunnin päästä näppäimistölleni


      • totta mikä totta
        Tosimies. kirjoitti:

        Lauksesin 4 sekunnin päästä näppäimistölleni

        Tosipojalla tosipaha lukihäiriö ja tämä on tosijuttu.


    • This is Blashmey! :D

    • Raine Keskikopsunen

      "I was always wondering what is his middle name." ;-D

      Annoit varsin poliittisesti korrektin pohjustuksen videolle: "naisille ja homomiehille".
      Itse olen joskus miettinyt, että esimerkiksi uutisotsikoiden kuten: "Tässä ihailtavaa naisille" tai vaihtoehtoisesti "Tässä ihailtavaa miehille" eivät kerro ihan koko totuutta silmänruokaa nauttivan ryhmän koosta.

    • löörn inglish

      blasphemy u dumbass

      • I sense a disturbance in the force.


    • readmorethanonebook

      (ainakin naisille homomiehille)

      Tarkoitat varmaankin ei-homo naisille ja ei-hetero miehille?

      • herttainenhertta

        Myönnetään, en ollut niin huomioonottavainen kuin mistä Raine Keskikopsunen minua kiittää. Heterona ja heteronormatiivisessa kulttuurissa marinoituneena, sitä todellakin helposti tulee tahtomattaan tai typeryyttään vahvistaneeksi kyseistä normia.

        Sama koskee kaikkia asioita, joissa nautin etuoikeutetusta asemasta. Jos en tietoisesti näe vaivaa katsoakseni asioita niiden kannalta, jotka kuuluvat ei-etuoikeutettuihin (vähemmistö)ryhmiin, saatan ajattelemattomuuttani lisätä kyseisten ryhmien marginasoimista.

        Ollakseni inklusiivinen, minun olisi pitänyt sanoa, että silmänruokaa on tarjolla kaikille, jotka pitävät vähäpukeisia miehiä silmänruokana. Niitä eivät ole edes kaikki ei-heteromiehet tai ei-homonaiset. Kuuntelin radiosta viime viikolla aseksuaalin haastattelua, ja häntä kyllästytti seksikeskeinen media niin paljon, että hän ei edes omistanut televisiota.


    • Raine Keskikopsunen

      Auts! Logiikkani todellakin petti ja pahemman kerran. Kiitoksia teille korjauksista.

      Eihän jonkun ihmisen silmänruokana pitämisellä tarvitse välttämättä olla edes mitään tekemistä seksuaalisuuden kanssa.

      • herttainenhertta

        Ei se ollut logiikka, joka petti, vaan meille kaikille ihan liian tyypillinen kapea näkövinkkeli. Näkövammainen voisi huomuttaa, että hän pidä mitään silmänruokana. :)


    • Ole harmissas

      En katso.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      173
      1445
    2. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      41
      1039
    3. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      38
      735
    4. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      660
    5. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      650
    6. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      37
      637
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      28
      632
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      607
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      17
      593
    10. Ajatteletko ollenkaan minua

      Naiselle, jonka kanssa vahva tunne yhteydestä. Jota kipeästi kaipaan, mutta jota ei juuri näe. Onko siitä jo kolme vuott
      Ikävä
      30
      577
    Aihe