Jalkapalloileva mamu uhkaa väkivallalla kansanedustajaa!! .Mielestäni tässä on vähintään julkisen anteeksipyynnön paikka,ellei peräti syytteen nosto.
Kuka loukkaa ketä?!
Väkivaltaa pakoonko?
359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kysypä itseltäsi, miksi nostat tämän asian rasismipalstalla? Uhkaaminen väkivallalla on käsittämätöntä typeryyttä. Uhkauksen esittäjän, jos haluaa minun silmissäni saada kunnioitusta, on syytä pyytää anteeksi typerät puheensa.
Perussuomalaisten silmissä sankarin maineen saaneen Toni Halmeen puheet olivat samaa luokkaa. Mutta hän sai vain hurraa-huutoja.
Jos kansanedustaja tuntee tosiaan itseään uhatun väkivallalla, hän varmasti suoraselkäisenä ja laillisuutta kannattavana perussuomalaisena nostaa asiasta syytteen, jotta rikoksen tehnyt henkilö saisi ansaitsemansa rangaistuksen.
Veikkaanpa, ettei hän koe itseään uhatun väkivallalla eikä siis nosta syytettä. Mutta mistäs sen tietää.
Väkivaltaa paennut kaveri uhkaa heti erimieltä olevaa väkivallalla=kaksinaismoraalia. Minkähän takia oikeasti ovat tänne tulleet?