Eikö nyt sitten sinulla ollut mitään tärkeämpää asiaa kuin ruveta mollaamaan mustaihoisia? Ei sinua sinne äänestetty älyttömyyksiä mölähtelemään vaan hoitamaan äänestäjiesi tavoitteita. Isoa osaa meistä äänestäjistä kiinnostaa ihan muut asiat. Esimerkiksi muutama : 1. taitettu indeksi eläkkeissä on vääryys, se pitää korjata vastaamaan palkkojen korotuksia, 2. jätevesiasetuksen aikaansaamat turhat investoinnit ja muut kalliit ratkaisut, valtion pitäisi korvata niitä. Esim 10.000 € osuuskuntaan liittymismaksu on liian suuri. Ei ole saatu mitään tukia niihin. 3. Lapsilisät pois rikkailta , yli 5000 € tienaavilta. Suurten (yli 100 000 €)maataloustukien maksaminen lopetettava.
4. LÄHIALUETUKI Venäjälle lopettava välittömästi. 5. Kreikan toinen lainaerä jätettävä antamatta Kreikalle.
Tässä muutama asia , joita pitää hoitaa.
4. LÄHIALUETUKI Venäjälle lopettava välittömästi. 5. Kreikan toinen lainaerä jätettävä antamatta Kreikalle.
Tässä muutama asia , joita pitää hoitaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun on saanut Eu-tukea 460 000 € ei köyhien asiat kiinnosta, on tottunut pelaamaan isoilla rahoilla. Suomalaisia kertoo puolustavansa kun mölisee ulkomaalaisista. Suomalaisia voi puolustaa ajamalla tarmokkaasti suomalaisten veronmaksajien oikeutta oikeudenmukaisempaan tulonjakoon.
Tuollaiset edustajat osoittavat vain että demokratiakaan ei ole täydellistä.
Sikäli sääli kun hänenkin edustajan paikalla voisi olla siihen tehtävää sopivampi henkilö. Sellaista ei olisi vaikea löytää eden Viitasaarelta, uskoisin.