Saab pistää paremmaksi kuin Volvo !

Nimittäin siinä, että Volvolla on Kiinalainen omistaja mutta Saabille tulee sekä Venäläinen että Kiinalainen omistaja ! - aika paha !
3110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pienempi paha kuin pelkkä kinkki. Itärajan huoltokorjaamot onnessaan.

Äänestä

Juu ja GM on edelleen Saab & Spykerin osakkeen omistajia että lisätään listaan vielä USA:kin. Sakut vielä puuttuu että saataisiin kaikki viime maailmansodan pääpukarit omistajiksi.

Äänestä

Jollakin ne meidän saabit pitää maksattaa, ei ne mitään ilmasia ole valmistaa. Saab 9-3 kaikki mallit alta 30t€, Saab 9-5 kaikki mallit alta 50t€. Kiinalaiset voi ottaa viisikin vuotta takkiin, eikä tunnu missään. Niillä on vähän eri strategia kuin euroopassa. Antonov saa isältään rahaa, jos tuntuu että pitää vielä saabien myynti hintaa laskea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KurppaKakkonen kirjoitti:

Nimittäin siinä, että Volvolla on Kiinalainen omistaja mutta Saabille tulee sekä Venäläinen että Kiinalainen omistaja ! - aika paha !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu