SDP :n keskittämis

jos maaseutu autioituu ja ihmiset siirretään pääkaupunkiseudulle, niin miten maata puolustetaan sotilaan näkökulmasta? (eikö se ole vaikeaa).
3131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eurooppa jo puhdistautuu demareista.

Äänestä

paitsi jos hyökkääjä tulee lännestä. Tämä on tullut selväksi viimeisen sadan vuoden aikana. Heillä on joku perverssi halu liittää Suomi Venäjään.

Ei riittänyt vaikka kansalaissodassa nitikoitiin 15000 punaista. Olisi pitänyt rohkeasti tappaa kaikki kapinalliset, jotta Suomi olisi saanut kehittyä rauhassa. Näin käy kun asiat jätetään puolitiehen.

Äänestä

Halonen menee rajalle, nostaa hameensa ja pyllistää. Siinä vihollinen taaksepoistuu aika äkkiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


politiikka kirjoitti:

jos maaseutu autioituu ja ihmiset siirretään pääkaupunkiseudulle, niin miten maata puolustetaan sotilaan näkökulmasta? (eikö se ole vaikeaa).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu