Juo, polta & dokaa. Mitä itse olen huomannut, 95% yksinäisistä ihmisistä ei harrasta näitä toimenpiteitä joko ollenkaan tai liian usein.
Itselläni sosiaalinen elämä alkoi vasta, kun rupesin ryyppäämään baareissa.
Itselläni sosiaalinen elämä alkoi vasta, kun rupesin ryyppäämään baareissa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Silti en rupea dokaamaan enkä polttamaan.
alkoi mullakin sosiaalinen elämä kun päädyin lapsuudenkavereiden kanssa juomaan ja siitä se lähti, oli kavereita, kivaa, aina seuraa ja tekemistä (tai no olinhan mä silloin ihan yksinäisyyden musertama kun ei pariin päivään nähnyt kavereita ja paniikinomainen pelko, että mut hylätään taas, musta tulee taas joku vitun noulaiffi), miehiä lutkan maineeseen asti ja kaikki niin uutta ja upeeta, kunnes kyllästytti ja piti saada lisää. hyvää aikaa se oli mutakuopista huolimatta, en mä kadu kuin paria tekoani, se kaikki opetti mulle paljon ja ilman sitä tuskin tässä istuisin.
dokaamattomuus ja polttamattomuus varmasti vaikeuttaa sosiaalistumista, mutta yksin alkoholi ja tupakka ei ystäviä tai edes seuraa tuo. mun elämä "alkoi" muutama vuosi sitten just vappuna kun oksentelin puistossa, äärettömän oksettava krapula ja paskamaiset huudot porukoilta oli vaan plussaa sen yksinäisen tytön elämään. tänään menin käymään vanhempieni luona, koska mieheni ei ottanut mua mukaansa kavereilleen ja yksin oleminen, turhaksi tunteminen ja sen seuraukset aiheuttaa mulle paniikkia ja harhoja. ja vaikka tää poikkeaa aiheesta, myös suhteessa oleva voi olla yksinäinen, kun tunteet on yksipuolisia eikä kumppani edes myönnä mitään suhdetta.
poltan noin askin päivässä ja olen juomatta ehkä kolme päivää viikossa, eikä mulla ole kavereita, kaikkein tärkeimmän ja rakkaimman ihmisen, jota olin valmis suojelemaan pahalta ja jonka takia yritin pysyä kasassa, että sillä on joku kehen nojata kun meinaa jalat pettää, menetin narsismille. enempää ruikuttamatta:) pointti on se, että siinä missä juominen ja tupakoiminen voi avata ovet sosiaaliseen elämään ja helpottaa tutustumista, voivat ne myös ajaa mielenvikaisuuteen, mistä aika suurella todennäköisyydellä tässä pintaliitäjien yhteiskunnassa seuraa yksinäisyys ja yksin dokaaminen taas lisää vikaa päässä ja kohta ainoa juttukaveri on lekuri, joka määrää lääkkeitä huuhdottavaksi kurkusta viinan kanssa.
älä joudu tilanteeseen, jossa löydät itsesi deekuilemasta vain koska silloin on kivaa (aivot toimii suht sitä rataa, että "oli kivaa ja olin kännissä" joten kivaa haetaan kännistä, joka ei loppupeleissä olekaan se kiva juttu vaan YSTÄVÄT), vaan juo mieluummin silloin kun on aihetta juhlia ja tutustu ja pidä ihmisiin yhteyttä selvinpäin ja muussakin kuin juomistarkoituksessa.
glara vappen... no ei kyl.