Kuollut kaveri

Möläyttäjä

Soittelin tänään kaverille, hänen vaimo vastasi puhelimeen ja kysyin heti että paskallako se ääliö on kun sihteeri vastaa, siihen hänen vaimonsa vastaa että se kuoli aamulla.
Tätä mokaa en saa koskaan mitenkään hyvitettyä, kaverin vaimolle varmasti tuli paha mieli ja minua lausumani tulee vaivaamaan varmaan loppuelämäni.

5

714

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :D

      Voi perse. Voi perkeleen perse. Todella tragikoomista.

    • aikuinen mies

      kyllä häpeäisin minäkin lopun elämääni..miten sä aikuinen käyttäydyt noin puhelimessa? et varmalla saa kutsua hautajaisiin..

    • TROLOLOLOLO

      Käyttäydyit täysin asiallisesti. Jos tollanen jää vaivaamaan ni on ongelma omatunnossa. Mut mee vähä nussimaan sitä vaimoo, sit saat hautajaisiin kutsun ja lisää naisia ;)

    • jk

      vai iin

    • rahatankki

      No etpä ole ainoa joka noin on mokannut. olin pidempään yrittäny tavottaa kaveria joka sitten viikon soittelun jälkeen soitti takasin. kysyin "putosko faija taas parvekkeelta kun et oo ehtiny vastaamaan?" (kaverin isä siis ennenkin pudonnut parvekkeelta jolloin kaveri on ollu sairaalassa isän luona eikä ole voinu vastata puhelimeen)Tähän kaveri vastas "putos viimesen kerran". Kyllä hävetti. en muista edes pyysinkö anteeksi. Olemme kuitenkin vielä hyviä kavereita mutta toi puhelu kummittelee pääkopassa eikä ole kehdannu sitä ottaa puheeksi vaikka tapahtuneesta on jo useempi vuosi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1856
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1380
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      219
      1016
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1000
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      96
      993
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      22
      957
    8. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      80
      813
    9. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      794
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    Aihe