Tunnustan virheeni

pieni äänestäjä

Vaalit olikin petos. Kyllä minä ainakin luulin, että rehellisyyttä on. Luotin Soinin miehen sanaan.

En voi ymmärtää tätä käännettä, tämähän on PETOS.

6

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tältä tuntuu
    • EN YMMÄRRÄ ?

      JA SILTI ÄÄNESTIT TOISTA PUOLUETTA ?

    • mikä PETOS

      meehhän kasvamaan siitä, hys hys....

    • itäsuomi

      Pieni äänestäjä:

      Jos todella äänestit persuja, ei sinun tarvitse olla pettynyt.

      Soini niinkuin muutkin puheenjohtajat sanoivat kantansa tukipakettin sen tiedon valossa, mikä heillä oli siitä ennen vaaleja. Eli ei mitään tietoa. Vain Katasen ja Kiviniemen kyllä/ ei vaihtoehdot. Ja tivattaessa heidän sopimaansa tukipaketin sisältöä, he eivät (kiviniemi) voineet "heikentää Suomen neuvotteluasemaa" kertomalla sopimuksen sisällöstä.

      Jos olet katsonut Ykkösaamun haastattelun kokonaisuudessaan, huomaat, että Soini on edelleen täsmälleen samaa mieltä eli "ei" tukipaketille sellaisenaan kuin se esiteltiin ennen vaaleja.

      Nyt käydään tiukkaa neuvottelua EU: n ja Suomen välillä tukipaketin todellisesta sisällöstä, eikä Soini ole tehnyt mitään päätöstä asiasta. Ja Soinin neuvottelutuloshan menee vielä persulaisten kansanedustajien hyväksyttäväksi/ hylättäväksi. Eli ei Soini yksin päätä puolueen kantaa. Kaikista asioista on myös voitava kaikkien poliitikkojen neuvotella perustaakseen mielipiteensä todelliseen viime hetken tietoon.

      Minulla on tunne/ tieto, että Katainen tulee olemaan suurin takinkääntäjä tässä tukipakettiasiassa. Ja siksi toiseksi päätöstensä kanssa on pystyttävä elämään myös tulevaisuudessa ja elämä on aina myös jossain määrin kompromissien tekoa.

      Äänestin itsekin persuja, enkä ole yhtään pettynyt - asiat nyt vaan eivät aina ole musta-valkoisia. Ja minusta Soini on toiminut johdonmukaisesti ja viisaasti tässäkin asiassa.

      Hyvää vapunpäivän jatkoa ! :)

    • ihmiselle nannaa

      Seli seli -persut taas asialla.
      Missä Soini - sillä aina poliittinen petos!
      Kuka muuta uskoo, hänellä on kusta päässä ja TODELLA paljon.

      • luotan

        Soinin linjalla mennään parempaan tulevaisuuteen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe