http://www.hs.fi/urheilu/muut/taitoluistelu/artikkeli/Kiira Korpi kaatui taas/1135265779451
Kiira Korpi kaatui taas. Viistetään perse jäätä pitkin ja yleisöllä on hauskaa. Ottakaa nyt järki käteen. Jokainen tajuaa jo että taitoluistelijana Kiira Korpi ei menesty psyykkisten keskittymishäiriöitten takia. Ne on niin vakavia häiriöitä motoriikkaa vaativassa taitoluistelussa että niitä ei paranneta muuten kuin vuosikymmenien terapialla. Silloin Korpi on taitoluisteluun liian vanha. Harrastelijateatteri ja komiikka on ne lajit missä Kiira voisi pärjätä. hih.
Kiira Korpi taas pyllyllään
3
174
Vastaukset
- totuus koskee
http://www.kiira-korpi.blogspot.com/
sunnuntai 1. toukokuuta 2011
Tamperelaistytön fantasia...
Kiira Linda Katriina Korpi on taitoluistelua harrastava Tamperelainen opiskelijatar joka on hölmöillyt viimeisiä vuosia taitoluistelukisoissa siihen malliin että Wikitiedon tarkastajat tarkastavat nyt yleisön pyynnöstä neidon taustat.
Kiira Korpea on mainostettu maailman kauneimmaksi vaikka hän ei pärjäisi edes Pirkanmaan tyttöjen kauneuskilpailuissa, maailman parhaimmaksi urheilijaksi vaikka hänen tuloksensa happamat suomenmestaruudet ja muutama ulkomaankisojen mitali ovat kaukana urheilun kirkkaimmasta tähdestä.
Median vääristävä voima yrittää syöttää yleisölle vielä pajunköyttä neidosta tähtenä vaikka neito ei tule menestymään taitoluistelijana. Taitoluistelu on motoriikkaa vaativa laji ja Kiira Korven ongelmat ovat syvällisiä.
Onhan hän itsekin todennut psyykkiset keskittymishäiriönsä. Sellaiset ovat vakavia asioita taitoluistelussa ja sellaisiin auttaisi ainoastaan vuosikymmenien terapia.
Silloin Kiira Korpi on taitoluisteluun liian vanha.
Ainoa missä Kiira Korpi saattaisi menestyä olisi komiikan tulkinta Tampereen improvisaatioteatterissa sillä pyllähdykset jäähän ovat neidolla olleet viimeisten vuosien aikana sitä luokkaa että kotikatsomo ei ole voinut säästää hymistelyitä. - koiraakin naurattaa
HEE HEEE
- Kiira rocks
- Millähän tuota pakkomiellettä voisi hoitaa ?
ehdotus: tioridatsiini, 50 mg iltaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718