Wallin hinkuaa PerSSu -hallitukseen?

RKP:n nahanluoja, liimatukka Wallin kuitenkin haukkui pakkoruotsin vastustajat vaalikampanjan aikana pakkomielteisiksi. Meinaako se ihan tosissaan mielisairaitten kanssa mennä samaan hallitukseen.

http://naurunappula.com/711079/wallin.jpg
8115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Wallin itse julisti PS:n vastustajapuolueeksi jo aikaa sitten.

Miten hän sitten pyrkii samaan hallitukseen?!

Svekologiikkaa taas....

Äänestä

Wallin kai tarkoitti hoitoalle hakeutumista, tuossa hänen plakatissa vain tullut kijoitus virhe. Koskapa folketinget huomautti erikoisesti Ahtisaarelle että idiootien hoito pitää tapahtua idiootien omalla ädinkielellä.

Äänestä

Vaalit 2011

Perussuomalaiset torjuu takinkääntösyytökset


Perussuomalaisten puheenjohtaja Timo Soini ei ollut vappupuheita pitämässä, vaan Soinin puolesta vappupuheen piti Tampereella vaalityöntekijä Matti Putkonen.


Putkonen torjui syytökset Soinin takinkäännöstä Portugalin tukipaketissa.

-Jos Soini ilmoittaa että asiasta neuvotellaan, niin se ei tarkoita että asiassa olisi peräännytty.

Putkonen sanoi myös, että vaalitulos edellyttää kolmen suurimman puolueen hallitusta ilman apupuolueita.

-Niiden, jotka näkevät päiväunia muunlaisesta kokoonpanosta, on syytä otttaa kylmä suihku ja palata tähän päivään, sanoi Putkonen.

Putkonen työskenteli pitkään SAK-laisen Metallityöväenliiton viestintäpäällikkönä. Hän erosi SDP:stä vuosi sitten kesällä ja liittyi sen jälkeen perussuomlaisiin.


YLE Uutiset

Äänestä

Putkonen sanoi myös, että vaalitulos edellyttää kolmen suurimman puolueen hallitusta ilman apupuolueita.

-Niiden, jotka näkevät päiväunia muunlaisesta kokoonpanosta, on syytä otttaa kylmä suihku ja palata tähän päivään, sanoi Putkonen.

Äänestä

Niin ja ne jotka kuulivat Timo Soinin lauantaiset vastaukset, tietävät mistä on kyse. Haastattelija yritti laittaa sanoja Soinin suuhun ja nyt jo uutisissa sanotaan että Soini on takkia kääntämässä.
Soini sanoi että tukipaketti EI VOI OLLA sama kuin vanhan hallituksen sovittu malli.
Nyt joka tuutista tulee ....
mikäs nyt on kun suomalaisetkaan eivät ymmärrä.

Äänestä

Muita puolueita v*tuttaa Perussuomalaisten vaalimenestys ja nyt sitä pitää kaikin keinoin mitätöidä!

Äänestä

Tulee persuille vaikeat ajat, sillä vanhat puolueet tulevat pistämään kampoihin kaikessa... sen verran ottaa oma tappio päähän. Arhinmäki osoitti olevansa pikkuaivoinen (rkp) pikkupoliitikko... niinpä yhdellä jos toisella on takana loistava tulevaisuus.
Oksetusukko Wallini pysyköön poissa paikoilta, joihin ei ole luontaista lahjakkuutta... no sai menemään suuren osan Waltion rahoista leikkiessään pukkia viimeiset neljä vuotta.
Yäk!

Äänestä

RKPlle ja Wallinille ei "ympäristöstä" ole väliä, kunhan van pääsee vallankahvaan kiinni. Minusta, kun nyt tuntuu siltä, että tällä kierroksella ei ole hantaakia Stefan Wallinille ja RKPlle, joten ruottalaiset pysyvät kerrankin hallituksen ulkopuolella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei voi olla totta? kirjoitti:

RKP:n nahanluoja, liimatukka Wallin kuitenkin haukkui pakkoruotsin vastustajat vaalikampanjan aikana pakkomielteisiksi. Meinaako se ihan tosissaan mielisairaitten kanssa mennä samaan hallitukseen.

http://naurunappula.com/711079/wallin.jpg

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu