"iPadit ja iPhonet valmistetaan kehnoissa työoloissa, uutisoi brittilehti Guardian. Lehden mukaan Apple-tuotteiden kiinalaiset valmistajat joutuvat allekirjoittamaan sitoumuksen, jossa he lupaavat olla tekemättä itsemurhaa."
http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2011/05/01/guardian-applen-tyontekijat-eivat-saa-tehda-itsemurhaa/20116143/12
Ostamalla Applen tuotteita tuet sortokoneistoa joka polkee duunarien oikeuksia.
http://www.taloussanomat.fi/ulkomaat/2011/05/01/guardian-applen-tyontekijat-eivat-saa-tehda-itsemurhaa/20116143/12
Ostamalla Applen tuotteita tuet sortokoneistoa joka polkee duunarien oikeuksia.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei kannata ostaa ko. tuotteita! Miksi kaikki mielipuolet saavat temmeltää miten lystäävät? Tekisivät ihmiset jotain noille sadisteille!
rangaista itsemurhan tehneitä? 100 vuotta vankilaa?
Hävettää länsimaalaisena meidän kehitysmaiden hyväksikäyttö.
Harvoja Lännessä kiinnostaa ja perus kiinalainen ei varmaan edes osaa näyttää Yhdysvaltoja saati Eurooppaa kartalta jos nimet on sekoitettu.
Entäs rättibisnes? Nälkäpalkalla tehtyjä aletuotteita ostamaan. Lapset, joiden pitäisi olla koulussa näitä tuotteita värkkäävät.
Kotona näillä lapsilla voi olla liuta perheenjäseniä odottamassa lapsen tuomaa ropoa hengenpitimiksi. Maailmahan on epäoikeudenmukainen.
Heheheheh!!! Olipa huvittava uutinen! Ja sairas!Ja kuka noita NWO vakoilulaitteita muutenkaa haluaa.