Eurolainojen velkasaneeraus on alkamassa. Vain tietämättömät ja tyhmät panostavat lisää.
NIIN ja ja Kataisen kokoomus joka antoi omissa nimissään lupauksia pankkilobbareille saadakseen Euro-veljespuolueiden näyttävät seurapiirikutsut Helsinkiin vaalien alla.
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/05/01/kriisi-paattyy-saneerauksiin-lehman-pelottelu-liioittelua/20116106/12
NIIN ja ja Kataisen kokoomus joka antoi omissa nimissään lupauksia pankkilobbareille saadakseen Euro-veljespuolueiden näyttävät seurapiirikutsut Helsinkiin vaalien alla.
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/05/01/kriisi-paattyy-saneerauksiin-lehman-pelottelu-liioittelua/20116106/12
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kataisella on kova tarve maksaa veronmaksajien rahoilla EU-oikeistopuolueilta tullut vaalipuffaus. Berlusconin kaulailu maksaa suomalaisille miljardeja euroja :(
Kokoomus kutsui taas pankkiirit kerjuulle tänne. Eikä ihme = Katainen on neuvotellut Suomen osuuden suhteellisesti moninkertaiseksi muihin maihin nähden. Näiden supertähtien keikkapalkkiot ovat miljardiluokassa. Raadat vielä 70:tä lähestyessäsi maksaen tätä julkkisvierailua.
Samaten kokoomuksen pankkilobbarit kuhisevat YLE:ssä huutamassa että Suomen miljardit pitää lähettää konkurssipesään. Kuten kuulimme velkasaneeraus on varma eli rahat menevät täydellisesti pankkispekulanteille.
Kaikki myöntävät ettei Kreikka eikä Portugali pysty maksamaan. Samaten tulevan yleisen velkasovittelun. Kreikka ja Portugali voivat jakaa jo luvatut rahat keinottelevien sijoittajien kanssa. Suomen törkeä jättisiivu ei enää voi kasvaa. Suomessa on vaaleissa kansa on selkeästi kieltäytynyt ryöstöstä koska Suomi on ainoa pelkästään menettäjä. Tämä siksi että Katainen ei ajoissa pitänyt puoliaan.
Asia on harvinaisen selvä.
Nyt paljastunut Portugalin kultakätkö on 10 kertaa se mitä Suomen pankissa on. Ja lisää varmasti on, koska Portugali vuosisatoja siirtomaista kultaa riistäneenä on osannut kätkeä sitä sinne sun tänne. Niitä ei kaipailla kun Suomen valtion varoista huolehtivat euro-tunarit eivät ajattele Suomen asiaa silmänräpäystäkään.
Portugali on vai pankkien tukitoimintaa. ---Perseestä.
Miksi Persut ovat niin sotahulluja, että pitää laittaa lisää rautaa rajoille.
Kuka meille voisi ja haluaisi hyökätä.
Timpallakin joskus päässä fiiraa ?
YMMÄRRÄ NYT KUN NÄLKÄISET KERJÄLÄISLAUMAT ALKAVAT VYÖRYÄ ETELÄSTÄ RAJOILLEMME NIIN TARVITAAN RAUTAA
http://www.youtube.com/watch?v=WS8xynSpw60