Lorvimaan Suomeen sosiaaliturvan perässä

"En hyväksy, että ulkomaalaiset miehet tulevat joukolla lorvimaan Suomeen sosiaaliturvan perässä."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050213642939_uu.shtml


Ei hyväksy moni muukaan. Siksi kaveria äänestettiin. Hyvä niin!
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ONKO SATTUMAA !! ETTÄ PAHIMMAT SOPEUTUMATTOMAT LOISET TULEE ISLAMISTISISTA MAISTA ????

Äänestä

Paras kansanedustaja aikoihin! Juuri näin pitäisi uskaltaa ilmaista se kansan enemmistön mielipide loisivista turvapaikkaturisteista, vaan enemmistö ei uskalla sanoa mitä ajattelee. Vaan Hakkarainen uskaltaa.

Timo Soini tekee viimeisen kohtalokkaan virheen EU-takinkäännön lisäksi, jos vielä erottaa tai koettaa alistaa Hakkaraisen mielipiteet.

Täytynee alkaa perustamaan ensi vaaleja ajatellen Suomen Etu-puoluetta, jossa saa sanoa sen mitä ajattelee, ja jonka toiminta OIKEASTI tähtää oman kansan parhaaksi eikä loisten lisäämiseksi. Ja Hakkaraisesta sen jäsen, ehdottomasti!

Äänestä

Mitä nykyiselle lorvareille tulisi tehdä?!

Synnynnäiset pakkotyhön ja maahamuuttajat rajan taakse?!

Äänestä
  • pistäkää mut korvaus työhön

    Äänestä

Ettekö te _ystävällisesti_ voi lopettaa tämän julkisen keskustelun raiskausta, te anonyymit perussuomalaisten kannattajat? Minua alkaa kohta jo ihan suututtaa tämä saitti, että näiden keskustelupalstojen ohessa pyydellään sivullisia pitämään palstaa siistinä, vaikka tämä foorumi on ilmoittanut omaavansa ylläpidon. Saatte vapaasti kannattaa vaikka mitä hakkaraisia tai mitä kannatatte, mutta en kyllä minkään muun puolueen kannattajilla ole nähnyt sellaista kritiikitöntä henkilöpalvontaa puolueensa kansanedustajia kohtaan, kuin mitä on perussuomalaisilla. Jos vaikka mitä hakkaraisenne ja muut möläyttelisivät julkisista parlamentaarikon asemastaan medioille, te vaan olette, että "jee".

Itse minä olen sanonut, että arvostan Timo Soinia, vaikken perussuomalaisia äänestäkään, nyt kun olen vähän kuunnellut tarkemmin, että mitä hän puhuu. Timo Soini on varmasti järkipolitiikko ja diplomaattinen ihminen, mutta valitettavasti ei hänkään teidän perussuomalaisianne voi pakolloselta kannatuksen persluisulta pelastaa, jos ko. puolueen hakkaraiset ja jameshirvisaaret ja jussihalla-ahot jatkavat naurettavaa pelleilyään julkisuudessa.

Voisitteko käsittää, että näitä teidän hakkaraisianne ei suuri yleisö tunne vielä yhtään, joten itse he lausunnoillaan medialle oman maineensa kehittävät. Jos se sitten valtayleisön mielestä ei ole persuja niin mairitteleva, on se ihan perussuomalaisten oma vika. En usko, että suurimmalla osalla Suomen kansasta on mitään maahanmuuttajia vastaan ja sellaisistakin soisi julkisuudessa puhuvan ainoastaan niiden aiheen asiantuntijoiden, jotka osaavat lukea edes tilastoja maahanmuutosta oikein. Tämä kansanedustaja- Hakkarainenkin puhuu ihan mielikuvituslöpinöitä, kun luulee, että Suomeen muka nyt olisi joku erityinen maahanmuuttajien kansainvaellus: sellainen täyttä liioittelua.

Maailma kansainvälistyy ja hyväksykää se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei hyväksyttävää kirjoitti:

"En hyväksy, että ulkomaalaiset miehet tulevat joukolla lorvimaan Suomeen sosiaaliturvan perässä."

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050213642939_uu.shtml


Ei hyväksy moni muukaan. Siksi kaveria äänestettiin. Hyvä niin!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu