Suomen lippu korvattava!

Suomen lippu on korvattava liian isänmaallisena. Ehdotan tilalle punalippua tai johtajan rippikuvaa. Kumpi saa enemmän kannatusta? Olemme päättämässä tästä, koska saamme seuraavissa vaaleissa 140-180 kansanedustajaa, vaikka tällä kertaa tulikin vain 0,1 % äänistä.

Olemme ainoa vaihtoehto. Muut puolueet ovat petos. Kansa kaipaa jyrkkää kommunismia ja sitä me tarjoamme!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Johan se korvattiin tuolla tähtilipulla. Suurin osa Suomen asukkaista on edelleen suomalaista syntyperää ja ulkomaille on ajettu toinen mokoma. Vaino suomalaisia kohtaan ei ole uusi piirre politiikassamme. Kekkosen kaudella puoli miljoonaa pakotettiin työn hakuun muista maista. EU-valta on nyt tehnyt vielä suuremman ilkityön tuhoamalla maastamme elintärkeät ammatit.
EU-politiikka pakottaa pian miljoona suomalaista lähtemään evakkoon. Toivottavasti saamme turvapaikan jostakin. Tämä ei tosiaan ole meille uutta sillä olemme kulkeneet historian saatossa pitkän tien eri sivilisaatioiden puristuksissa. Hallitsijamme ovat olleet läpeensä mätiä joten ei tämä mikään uusi piirre ole nytkään. Kansakin on ollut aina eripurainen ja heimoaatteen, ismien,puolueiden ja uskontojen kautta toistensa kurkussa. Tällaisia sinivihreitä on aina liikkunut keskuudessamme luomassa eripuraa josta kärsimme.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ipukommunisti kirjoitti:

Suomen lippu on korvattava liian isänmaallisena. Ehdotan tilalle punalippua tai johtajan rippikuvaa. Kumpi saa enemmän kannatusta? Olemme päättämässä tästä, koska saamme seuraavissa vaaleissa 140-180 kansanedustajaa, vaikka tällä kertaa tulikin vain 0,1 % äänistä.

Olemme ainoa vaihtoehto. Muut puolueet ovat petos. Kansa kaipaa jyrkkää kommunismia ja sitä me tarjoamme!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu