Kaikki on kyllä vielä hallituskuvioiden osalta auki. Mutta Timo vastasi kyllä Kataiselle juuri siihen mitä kysyttiin.
Ei ole mitään järkeä siinnä, että Portugalin tukipaketti-asiasta tehdään kynnyskysymys Suomen hallitusneuvotteluille. Minusta suorastaan moraalitonta Kataiselta.
Oletteko yhtään samaa mieltä ?
Demarit kiemurteli juuri kuten aiempinakin vuosina niin, että voivat myöhemmin paatoksella puhua: "kuten me jo silloin sanottiin ...". Täysin vastuutonta .
Nyt siis pallo on Kataisella. Onko hänellä viisautta vastata suomalaisen demokratian toteutumisesta vaaleissa vai valitseeko hän kokoomukselle keskustan ja demarien itselleen juuri valitseman tien ?
Mitä Kataisen nyt mielestänne pitäisi tehdä ?
Demokratia ja kokoomus ?
4
<50
Vastaukset
- erota ja pyytää
suomen kansalta anteeksi siinä ohje kataiselle
- itäsuomi
Selkeä ja ehkä hyväkin ohje. :D
Mutta minusta hän on toisaalta osoittanut luovaa ajattelukykyä mutta on liikaa puolueensa työnantajan johdettavissa. Mutta pakko kai se sitten on kun naru on kaulassa?
- järki käteen
parasta mitä Katainen voisi tehdä, jos osaisi kunnioittaa muitakin kuin omaa itseään, ja löisi kättä Soinin kanssa että, oikeassa olet.
- hjh.
Ongelma on siinä, että Katainen ei päätä mitään! Kaikki tulee EK toimistolta käskyt. Monet palkansaajat jotka köyhiä ylivelkaantuneita asunto veloissaan, luulevat olevansa porvareita? Parhaimmat pikkukokkarit asuvat vuokralla ja kelan asumistuella. Tällaista tämä on !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637