Petturi Persut

Ei tule hallitusta Persujen avittamina mutta onhan tässä vielä muita.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pisnes jykälle, se olisi varmaan tämä jo perinteeksi muodostunut Kokoomus, SDP, Keskusta...

Äänestyprosentti sen kun laskee jos tämä olisi voimassa, täälläkin on kunta missä äänestysprosentti meni alle 70%.

http://octavius1.wordpress.com/2011/04/05/vallankumous-valko-venajalla/#comments

Perustuslain mukaan Suomen Tasavallan alueella käyttää valtaa Keskustapuolueen, Sosialidemokraattien ja Kokoomuksen muodostama valtakolmikko, joka ottaa halunsa ja tarpeensa mukaan kiilapojakseen muita pienempiä puolueita, mm. RKP:n, Vihreät ja muita hörhöjä. Tämä järjestelmä vahvistetaan kerran neljässä vuodessa pidettävässä vahvistusmessussa, johon kansalla on oikeus osallistua, jos haluaa, mutta ei sillä loppujen lopuksi niin suurta väliä ole.

Valtakolmikosta pitää valtaa kerrallaan kaksi valtakolmikon edustajaa kiilapoikineen ja yksi valtakolmikon edustajista on oppositiossa lataamassa akkujaan. Se, kuka valtakolmikosta on vuorollaan oppositiossa, määritellään kerran neljässä vuodessa juuri talviuniltaan heränneen naaraskarhun pihkatapin väristä.

Pihkatapin väriä määrittelevät Tampereen Yliluostarista valmistuneet toimittajamunkit, joita pidetään lukittuna Oikean Tiedon Luostarissa, jotta reaalimaailma ei häiritsisi heidän meditointiaan ja valmistautumista tärkeään tehtäväänsä.

Pyrkimykset muuttaa tätä vallitsevaa järjestelmää tulkitaan valtiopetokseksi, josta rankaistaan ankarammin kuin ketään koskaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pisnes Jykä kirjoitti:

Ei tule hallitusta Persujen avittamina mutta onhan tässä vielä muita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu