Niin siis milloin Kuninkaan Paluun leikkaamaton osa ilmestyy? Joku täällä väitti että se kestäis jopa yli 6 tuntii!!!! Oiskohan totta?
Milloin leikkaamaton osa ilmestyy!!!!!!!
9
1703
Vastaukset
- ...
Eihän juuri ilmestynyt paketti ole leikattu vaan toiseen pakettiin on _lisätty_ tavaraa.
- MJS
Niin mikä toinen paketti???
- shine
En ole varma ilmestymisestä, jotkut ovat sanoneet että elokuussa. Voi kun se extendet-versio oliskin 6-tuntia, mutta epäilen, sillä itse kuulin Peter Jacksonin suusta että siinä on 45-minuuttia lisämatskuu.
- LOTRfan
sanoi kait jossain haastattelussa, että RotK:in pidennetystä versiosta voisi tulla jopa viisi tuntia pitkä..! Mitään en ole kuudesta tunnista kuullut... Noh, mutta kaikki on mahdollista jos koko extended-varsiota ei ole edes tehty vielä. :)
- Hille
Elokuvatessa kuvataan matkusta usein 10 x enemmän kuin mitä leffaan laitetaan. Jos on luvattu täysin leikkaamaton versio, voinet odotella 30-tuntista leffaa, jossa on 6 x samat kohtaukset peräjälkeen.
- MJS
Tiedät kyllä mitä mä tarkotin. Huom. En sanonu "täysin" leikkaamaton osa!
- Cloudberry
MJS kirjoitti:
Tiedät kyllä mitä mä tarkotin. Huom. En sanonu "täysin" leikkaamaton osa!
Mutta kun ei ole mitään leikkaamatonta versiota olemassa. On vain leffaversio ja pidennetty versio. Tämä jako on ollut hyvin selvä koko trilogian ajan.
- anduril^
171 päivää
Kuninkaan Paluu - Extended DVD:n julkaisuun - Kolibri
Filmifriikin ja Gameboxin mukaan julkaisupäivä on 12.12.
Suhtautuisin siihen kuitenkin varauksella ennen kuin New Line ilmoittaa virallisen julkaisupäivän. Sitä paitsi 12.12. on sunnuntai, vaikka onhan ne kaupat joulukuussa sunnuntaisinkin auki.
Lisämateriaalia on n. 50 min. eli leffan kesto on 4h 10 min.
Extroista en tiedä, mutta todennäköisesti ne ovat saman suuntaiset kuin edellisissäkin versioissa. Gameboxin sivulla kuvaillaan virheellisesti teatteriversion extroja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282527- 1142126
- 1221809
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?971803Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.91547Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161391140Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901085Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891031Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu211022Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno35987