http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050313649885_uu.shtml
"38 prosenttia suomalaisista kannattaa ja 36 prosenttia vastustaa Suomen osallistumista Portugalin lainojen takaamiseen. Neljännes ei osaa sanoa mielipidettään.
Tiedot käyvät ilmi Helsingin Sanomien TNS Gallupilla teettämästä kyselystä, johon vastasi reilut 1 200 suomalaista. Tulosten virhemarginaali on vajaat kolme prosenttiyksikköä suuntaansa.
NO, USKOTKO!?
Uskotko vielä gallubeihin?
20
113
Vastaukset
- en usko
kai niitten kanssa on vähän kuten sen Yki Puskan vaalienkin...
kuka noita tarkistaa, voivat kirjoittaa mitä haluavat ja niin tekevätkin koska hehän median omistavat- EN USKO!!!
Niin, eikös tuo TNT galluppi ollut jotenkin kokoomuspohjanen omistukseltaan vai miten se oli?
- l
Ei kukaan usko !
Suomesta ei löydy 38% mistään jotka kannattavat- Tutkijan poika
Kyselyissä yksi kokoomuslainen vastaa 13 ei kokoomuslaista.
- .
Eiköhän ne juuri ennen vaaleja julkaistut gallupit kerro tarpeeksi luotettavuudesta.
Todistaa ainakin, että tilanteen niin vaatiessa, saadaan gallupit näyttämään mieleisiltä. - Tutkijan poika
Kaikkia kyselytutkimuksia voidaan viedä toteuttajan tai toimeksiantajan haluamaan suuntaan. Jos sittenkään ei päästä haluttuun lopputulokseen, ainahan voidaan manipuloida tuloksia. Myös tuloksia voidaan julkaista monella eri tavalla, painottaa tiettyjä asioita tai jopa jättää osa tuloksista julkaisematta.
Aikanaan feministit tuottivat kyllästymiseen asti kaikenlaisia naisten huonoa asemaa kuvaavia tutkimuksia ja tilastoja. Nyttemmin ne on "ammuttu alas" faktoilla yksi kerrallaan. - en
todellakaan usko
- Gallupeihin uskon
" gallubeihin "
Mitä ne gallubit ovat? - fdghgfhgh
aikas epäilevä olen
- lehmätkin lentää
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050713674761_uu.shtml
IL selvitti:
Suomalaiset kannattavat Portugalin kriistitukea
Lauantai 7.5.2011 klo 06.37- ???
Tääkin gallubbi oli tehty jo silloin kun ei vielä tiedetty, että Portugalilla on kultaa niin ettei paskalle taivu. Tekisivät noi gallubbit edes oikea aikaisesti eli vasta sen jälkeen kun tiedetään keskeiset faktat. Ja kai Portugalilla nyt muutakin omaisuutta on. Tulee ihan mieleen kun skidinä joku pummas 5 penniä lisää ostokseensa kun ei viitti rikkoa viiden markan seteliä tms. Samat kuviot toistuu aikuisena suuremmassa mittakaavassa vaan.
- !!!
EN USKO!
- alkuperäisasukas
Propaganda on propagandaa
- Ve38i3
Valtamedian kanta on selvä,
juuri näillä samoilla gallupeilla
ohjataan Kansalaisia äänestämään
itseään vastataan, eliittejä suosien.
Tyypillistä Suomalaista valtamediaa.
Juuri tähän manipulointi ilmiöön perustuu
esim. se että Suomen raskaaseen
tappioon viime sodissa laukannut
Mannerheim patsastelee Helsingin keskustassa.- wer3r2r
Näinhän se ryssittiin läpi niin
lisäydinjätetuotanto, Euro, "lissabonin sopimus"
koko EU-asia jne.
Vaikka Kansa vastustaa, eliittii tekee mitä haluaa.
- PASKAA PAKETISSA
EN VITUSSA USKO!
- ....,,,,...
Niinpä
"Eurooppa pyörittää jättimäista pyramidihuijausta"
http://www.talouselama.fi/uutiset/article622122.ece
Portugalilla mahtava KULTAvaranto - Suomen kiireet loppuivat!
http://jugement.puheenvuoro.uusisuomi.fi/72162-portugalilla-mahtava-kultavaranto-suomen-kiireet-loppuivat - joo o
Median avulla voidaan muokata mielipiteitä.. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=EZJseidmlJM - kusettajat ry
"Median avulla voidaan muokata mielipiteitä.."
Kyllä, ihan kuin nyt pitäisi uskoa että Sauli Niinistö ei tiedä missä mennään:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011050713674631_uu.shtml
PELAAVAT JO PRESIDENTTIPELIÄ!- katupöly *
Erikoisruiskutukset alkanevat
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot981020- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648