Linux Torvalds:Nokia mokasi!

Nils Torvalds sanoo myös lehden haastattelussa, että windows 7 on paska ja kaikkien pitäisi alkaa käytää Ubuntu-linuxia.

http://www.ubuntu.com

Höh. Nähtäis vain.
693
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Nils Torvalds...mitenkäs hän liittyy aiheeseen`?

Äänestä

Ehkä RKP:n varapuheenjohtajakin on vittuuntunut windowssiin,
eihän se mikään ihme olisi.

Äänestä

windows 7. Oikeassa on Linux!

Äänestä

Kuka on Linux Torvalds?

Äänestä

Et osannut asentaa?

Äänestä

Windows 7 on ylivoimaista parhautta. Linsux on vain heikkolahjaisten ja persaukisten kommareiden ja ruohonpolttajien surkea väkerrys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Linuxon an*ksesta kirjoitti:

Nils Torvalds sanoo myös lehden haastattelussa, että windows 7 on paska ja kaikkien pitäisi alkaa käytää Ubuntu-linuxia.

http://www.ubuntu.com

Höh. Nähtäis vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu