reaaliajassa. Amerikassahan on kuolemanrangaistus ja Osama bin Laden sai tavallaan kuolemantuomion ilman oikeudenkäyntiä, saati mahdollisuutta puolustaa itseään tai todistaa vaikuttimiaan tekoihinsa. Tapahtui ns. kenttäoikeus syyllistä kuulematta. Nyt pyövelit ja heidän päällikkönsä toimivat monitahoisesti ja miten tärkeää olikaan satelliittiyhteys... Mutta, yksi ongelma on lakaistu maton alle, mutta juuret jäivät ja sieltähän putkahtaa monta pahempaa tilalle??? Onko missään päin näin ällöttävällä tavalla toimittu ja tuleeko tästä ihan käytäntö, jos vain jotain epäillään, niin nirri pois sen kummemmin tutkimatta ja vedenpitäviä todisteita hankkimatta. Raamattu sanoo selvästi Kymmenessä Käskyssä: Älä tapa. Se koskee molempia osapuolia. Bin Laden olisi varmaan saatu aiemminkin kiinni, jos olisi todella tahdottu. Hänestä olisi voinut tehdä lobotomian avulla todella kiltin lammaspaimenen. Mutta se kostonhimo ja murhanhimo onkin jossain aivan muualla. On mahdollista, ettei Bin Ladenilla ollut mitään osuutta WTC:n lentokoneonnettomuuksissa saati niiden luhistumiseen, sillä tutkimukset todistavat, että niissä täytyi olla melkein joka kerroksessa kantavissa rakenteissa räjähteitä ja pari lentokonetta tyhjänä ei olisi saanut niitä romahtamaan ja surmaamaan muutaman tuhat ihmistä. Sen sijaan länsimaat vieläkin piilottelevat ja suojelevat kansanmurhaajia, kuten ruandalaisten kansanmurhan toteuttajia, natsirikollisia sekä salataan edelleen monia muita asioita, jotka ovat johtaneet ihmisten joukkokuolemiin. Nythän biologinen tuhonta on pikkuhiljaa vain lisääntynyt erilaisten viljeltyjen tautivirusten ja bakteerien tultua yleisemmiksi sekä erilaisten myrkkyjen avulla ihmisjoukkojen vähentämiseksi tehdyt toimenpiteet... Uudet autotkin ovat tappokoneita: niiden ohjausta voidaan satelliitista manipuloida ja aiheuttaa kolari, jos halutaan että kuolema näyttää ns. luonnolliselta... Piru mellastaa ja tämä on lopun aikaa!
http://news.yahoo.com/s/time/20110502/us_time/httpswamplandtimecom20110502insidethesituationroomweveiddgeronimoxidrssfullnationyahoo
Obaman Tosi-TV ohjelma
5
<50
Vastaukset
- Epäoikeusvoittiko
Hämmästyttää, miten Pakistanin hallitus ei muka tiennyt, että Bin Laden asui kyseisessä talossa ja kuinka Pakistanin ydinasevaltio olisi päästänyt vieraan valtion kommandojoukkoa pääkaupunkinsa lähelle tekemään iskua sotilaskeskuksen lähelle? Jos näin olisi, olisi kyse myös hyökkäyksestä Pakiastania vastaan ja siitähän seuraisi maiden välien kiristyminen, ellei heillä ole ns. keskinäistä sopimusta, että terroristijahdissa saa myös loukata maan ilmatilaa. Moni asia jää arvailun varaan ja vaikka Bin Ladenin ruumis haudattiin mereen, hänen kuolinpaikastaan tulee muslimien pyhä paikka, jos on todella todistettavissa, että mies kuoli aseettomana ja vaimo omalla ruumiillaan suojeli miestään...
Kuka tässä nyt seuraavaksi on seuraavaksi tähtäimessä, onkin mielenkiintoinen kysymys. Harkitun surmaamisoperaation toimeenpanija on varmaan nyt sellaisessa tilanteessa, jossa hän ei toivoisi olevansa, sillä jokaisella teolla on omat seurauksensa...
Raamattu sanoo selkeästi: 1. Moos. 9:6 "Joka ihmisen veren vuodattaa, hänen verensä on ihminen vuodattava, sillä Jumala on tehnyt ihmisen kuvaksensa."
Tämä tarkoittaa sitä, että myös Bin Ladenin veri painaa Luojan vaa'assa ja hänet olisi pitänyt vangita elävänä ja tuoda toikeuden eteen tuomittavaksi ja hänellä olisi pitänyt olla asianajajia, kuten islamilaisen ja länsimaisen oikeuskäsitykseen alunperin on kuulunut.
Oikeus ei suinkaan tapahtunut vaan oman käden oikeus eli korpilaki, josta Raamattu varoittaa 5. Moos. 12:8 : "Älkää tehkö, niinkuin me tässä tänä päivänä teemme, jokainen sitä, mikä hänen omasta mielestään on oikein,"
Tämä terroristien vastainen sota-ajatushan on Bushin hallinnon brutaali poikkeama kansainvälisestä oikeudesta. Myös se poikkeaa saatanallisesti Raamatun ja Koraanin oikeuskäsityksistä ja on suoraan helvetistä. Eräs Phelps Amerikoissa sanoo: God hates... Emme voi tietää, päätyikö Osama Bin Laden helvettiin, vaikka yllätyshyökkääjät siihen tähtäsivät, ettei hän ehdi tekemään parannusta vaan joutuisi elävältä suistumaan kadotukseen. On potentiaalinen mahdollisuus, että hän ehti rukoilla Jeesusta vielä kuollessaan ja sai ryövärin armon?
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/valkoinen-talo-osama-olikin-surmattaessa-taysin-aseeton/art-1288386661061.html - Taevaantallipaani
Mutta joku vitsiniekka on tehnyt kaikesta tästä kauheudesta musiikkia, runoutta ja pilapiirroksia....
http://sheikyermami.com/new-album-out-soon/ - Vedä, kurja!
Aivan niin kuin paljon lähempänä olevassa jättisuuressa maassa on, muita maita käytetään sisäpoliittisina pelinappuloina, moukkina ja lähetteinä. Obaman vaalitaistelu seuraavalle kaudelle on avattu, ja miten ollakaan pyssysankaruus sopi kuvaan. Peltiliiterien maahan saatiin upouusi "mies, joka ampui Liberty Valancen" tai uusi sheriffi lönköttämään "High Noon"- elokuvan tapaan. Lähes varma voittaja!
- Peaceinfuture
Ainakin se on myönteistä, ettei kuvia surmatusta Osamasta levitetä mediaan, koska ainakin siten Obama antaa Osamalle jonkinlaisen ihmisarvon.... Riittää, että Osaman vaimot ja lapset sekä sukulaiset vahvistavat Osaman kuoleman todeksi. On aika mennä eteenpäin ja ihmisten pitäisi vain pyrkiä edistämään rauhaa neuvotteluteitse eikä suoran toiminnan keinoin ellei ole äärimmäinen pakko.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/obama-osaman-kuvaa-ei-julkaista/art-1288386907061.html - Oikeuttakotämä
On selvää, etteivät saudiarabialaisen Osaman omaiset tunnusta häntä kuolleeksi ellei tule jättisuuria korvauksia 1) kotirauhan rikkomisesta ja omaisuuden tuhoamisesta, 2) harkituista korpilakioikeudesta ilman oikeudenkäynti- saati kuulemismahdollisuutta, 3) vieraan valtion maa-alueelle tunkeutuminen luvatta, 4) äidin kuolemantuottamuksesta ja 23 lapsen ja heidän äitiensä jättiminen orvoiksi ja leskeksi, 5) henkisestä kärsimyksestä, mitä mediashow aiheutti Osaman ystävien ja omaisten perheille. En tiedä, miten Obama aikoo ratkaista nämä ongelmat. Riittääkö esim. tulevan Palestiinan valtion tunnustaminen, taloudellinen korvaus Osaman jäljelle jääneille perheille, mahdollinen tukipaketti Pakistanille, jonka ilmatilaa loukattiin, isot ostot Saudi Arabiasta ja esim. vesiteknologian antamista sinne korvaukseksi.... ?????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614183Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653414Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541779Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251637Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961414Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132920Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115819Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17784