Alexandria pimittää tietoa

onkkuruukke

Oletteko huomanneet että alexandrian rahastojen onnetontakin onnettomampi tuottohistoria on pimitetty.

Nyt kukaan ei pysty seuraamaan kuinka surkeita ne olivat viimeiset 10 vuotta.

Nordea teki joskus saman tempun optima-rahastollaan jonka nimi muutettiin että katastrofaalinen historia saatiin piiloon ja uusi startti.

Kuinkahan mona kymmentä miljoonaa euroa suomalaiset ovat hävinneet alexandrian kautta...

11

530

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huijarifirma

      Siltä puljulta en ihmettele enää mitään, itsekin kertaalleen tullut huijatuksi siellä. Nyt on oppirahat maksettu ja kokemus kasvanut sen verran että ymmärrän pysyä erossa kys. firmasta.

      • sjdytrtysjh

        Joo. Määkin tein eläkevakuutuksen. Lupailivat kuinka suuri minun eläkkeeni on jos lähden maksamaan 8500 e/vuodessa nuorena. skandia lifen toiminta todettiin sittemmin oikeudessa kusetukseksi. Soitin Alexandriaan, kaveri ei ollut enään töissä ko. firmassa ja he eivät ota mitään vastuuta mistään. Eikä mitään tuottoja ole luvattu!! Kaverin esitys perustui loistaviin tuottoihin vuodesta toiseen markkinatilanteesta riippuen. Nämä kaverit ovat oikein satusetiä!!


    • vankkurulli

      Voi sitä miljoonien määrää mitä piensijoittajat ovat hävinneet kyseisen puljun tuotteissa.

      Onneksi punanaamainen kalkkuna on saanut elellä leveästi

    • salaisuuksien verho
    • Niinpää niin

      No opetellaanpa käyttämään nettiä niin kyllä minä ainakin oman rahastoni arvln heidän nettisivuiltaan löysin. Itse ainakin voin vain heitä kehua, kertasijoituksen tein 2v sitten ja olen saanut jo nyt n.8% tuottoa per. Vuosi. En osaa sitten sanoa miten ovat menneisyydessä toimineet, mutta minä ainakin olen tyytyväinen.

      • lähtenyt

        Tämän on pakko olla provo, kyllä ne tiedot sieltä löytyy ja kerropa mikä fundi ja mikä tuote koska ei ole teknisesti mahdollista olla 16 kahden vuoden periodilla missään alexandrian tuotteessa...

        Että mene vaan laittamaan geeliä tukkaan ja nuolemaan kalkkunanpersettä


    • warreparre

      Eikä siinä vielä kaikki :)

      Minäpä sijoitin heidän kauttaan warranttiin ja menetin KAIKEN eli tappio oli 100%

      • ljnonuou

        Sama kuvio kaverille.Huijausta!!!


    • klknnouiiujn

      Tämä pankkiiriliike vie varmasti loputkin rahasi jos et pidä niistä kiinni!!

    • 4234242343

      kaikki pankit vie meidän rahat jos vain niille annetaan mahdollisuus... käypä vaikka kysymässä että "haluatteko kaikki minun rahani..."

    • ukrainanhuora

      Ei muuten näytä alexandrian rahastojen tuotto kovin hyvältä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      67
      2037
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      850
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      682
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      661
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      564
    9. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      546
    10. 48
      541
    Aihe