Alexandria pimittää tietoa

onkkuruukke

Oletteko huomanneet että alexandrian rahastojen onnetontakin onnettomampi tuottohistoria on pimitetty.

Nyt kukaan ei pysty seuraamaan kuinka surkeita ne olivat viimeiset 10 vuotta.

Nordea teki joskus saman tempun optima-rahastollaan jonka nimi muutettiin että katastrofaalinen historia saatiin piiloon ja uusi startti.

Kuinkahan mona kymmentä miljoonaa euroa suomalaiset ovat hävinneet alexandrian kautta...

11

486

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • huijarifirma

      Siltä puljulta en ihmettele enää mitään, itsekin kertaalleen tullut huijatuksi siellä. Nyt on oppirahat maksettu ja kokemus kasvanut sen verran että ymmärrän pysyä erossa kys. firmasta.

      • sjdytrtysjh

        Joo. Määkin tein eläkevakuutuksen. Lupailivat kuinka suuri minun eläkkeeni on jos lähden maksamaan 8500 e/vuodessa nuorena. skandia lifen toiminta todettiin sittemmin oikeudessa kusetukseksi. Soitin Alexandriaan, kaveri ei ollut enään töissä ko. firmassa ja he eivät ota mitään vastuuta mistään. Eikä mitään tuottoja ole luvattu!! Kaverin esitys perustui loistaviin tuottoihin vuodesta toiseen markkinatilanteesta riippuen. Nämä kaverit ovat oikein satusetiä!!


    • vankkurulli

      Voi sitä miljoonien määrää mitä piensijoittajat ovat hävinneet kyseisen puljun tuotteissa.

      Onneksi punanaamainen kalkkuna on saanut elellä leveästi

    • salaisuuksien verho
    • Niinpää niin

      No opetellaanpa käyttämään nettiä niin kyllä minä ainakin oman rahastoni arvln heidän nettisivuiltaan löysin. Itse ainakin voin vain heitä kehua, kertasijoituksen tein 2v sitten ja olen saanut jo nyt n.8% tuottoa per. Vuosi. En osaa sitten sanoa miten ovat menneisyydessä toimineet, mutta minä ainakin olen tyytyväinen.

      • lähtenyt

        Tämän on pakko olla provo, kyllä ne tiedot sieltä löytyy ja kerropa mikä fundi ja mikä tuote koska ei ole teknisesti mahdollista olla 16 kahden vuoden periodilla missään alexandrian tuotteessa...

        Että mene vaan laittamaan geeliä tukkaan ja nuolemaan kalkkunanpersettä


    • warreparre

      Eikä siinä vielä kaikki :)

      Minäpä sijoitin heidän kauttaan warranttiin ja menetin KAIKEN eli tappio oli 100%

      • ljnonuou

        Sama kuvio kaverille.Huijausta!!!


    • klknnouiiujn

      Tämä pankkiiriliike vie varmasti loputkin rahasi jos et pidä niistä kiinni!!

    • 4234242343

      kaikki pankit vie meidän rahat jos vain niille annetaan mahdollisuus... käypä vaikka kysymässä että "haluatteko kaikki minun rahani..."

    • ukrainanhuora

      Ei muuten näytä alexandrian rahastojen tuotto kovin hyvältä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      85
      1742
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1615
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      290
      1399
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      1321
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      891
    7. 66
      884
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      883
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      871
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe