Kaikkein paras hallitus

Joonas Perussuomesta

Kyllä kaikkein paras hallitus tulis, kun vaan tarkkailuluokan poikia sinne otettaisiin. Kukaan ei saisi osata kirjoittaa ja vain muutama, ehkä nyt vaikka oikeusministeri vaikka, saisi osata lukea.

Sahureita pitäisi kanssa hallituksessa olla monta. Sellaiset kun vihaa värillisiä, niin niitä pitäis olla hallituksessa monta. Loppuu se hyvän makuisen ruoan värkkääminen snagareilla. Takaisin porilaiskioskit! Se on suomalaista. Perussuomalaista sanon minä! Helvettiin nämä hyvänmakuisen ruoan tekijät ja naisten vokottajat. Veivät minulta saatanat Pirkon, Alepan kassan.

Kyllä se kaikki numeroiden ja pyörittäminen ja alituinen kulujen laskeminen niin minua hermostuttaa. Ei siinä mukana meinaa pysyä. Sellaine on porvareille niin tyypillistä herrastelua.

HAKKARAINEN VALTIONVARAINMINISTERIKSI!

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pSS pelinpolitiikkaa

      Nyt on tyhmien vuoro nousta valtaan. Huonot päätökset voi aina laittaa tyhmyyden piikkiin, ei voi kukaan syyttää ilkeydestä tai kavaluudesta.
      Ymmärtämättömien tossikoitten hallitus on ihmiselle hyvä?

      • 8+6

        Kansalla on ina sellaiset herrat, kuin se ansaitsee, Nyt meillä on perSSut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe