Älkää himoitko mitään mikä on toisen omaa.....näin opettaa Jumalan Sana! Lapsena jo pienessä "sydämessäni" käsitin tämän asian vapauttavan vaikutuksen elämässäni. En väitä täyttäväni lakia, mutta tuo Sanan kohta oli minulle merkittävä ja on ollut sitä läpi elämäni!
Lasten on saatava kuulla Jumalan Sanaa...Se parantaa, pelastaa ja tervehdyttää ihmisen henkeä, sielua ja ruumista!
Uskoon tulin paljon myöhemmin, mutta Jeesus sanoi näin:"Sallikaa lasten tulla minun tyköni älkääkä estäkö heitä, sillä sen kaltaisten on Jumalan valtakunta!"
Uskonnonopetus on hyvä asia...
4
181
Vastaukset 4
Noita viisaita sanoja voi noudattaa myös uskomatta hömppään.
- sappua
Älkää himoitko toisen uskontoa vaan painostakaa häntä ottamaan omanne.
- Yesus
Sinä "ihana raamattu" hyväksyt sitten ryöstöt syyttömien murhaamiset ja puolustuskyvyttömien tyttöjen raiskaukset...vai? Vai onko niin, ettet tiedä mistä puhut, koska et tunne raamattua muulla tapaa kuin mitä sinulle on nämä "papit,"joilla on vain rahankiilto silmissä, syöttäneet? Lueppa esim. 4:s mooses, luku 31._ Amerikassa ei ole uskonnonopetusta kouluissa, vaan siitä huolehtivat uskonyhteisöt itse. Sekin on hyvä asia, koska jos uskontotunnit olisivat muiden aineiden välissä, niin ne, jotka siihen eivät haluaisi osallistua joutuisivat pitämään hyppytunnin. Suomessa jopa lukiotasolla opetetaan uskontoa, jopa tunnustuksellista ja se tietenkin riippuu siitä, kuinka "hihhuli" tämän aineen opettaja on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 56580
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505