KD nyt teitte törkeän tempun

uskoviin pettynyt

tukemalla Portugalin pakettia. Onko vallanhimo noussut teillekin päähän? Velkaa velan päälle ja veronmaksajat maksumiehinä. Onko tämä Jumalan tah`to?

10

98

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VAIN OMAT ASIAT KIIN

      Kallis ja Räsänen tekee mitä vain , kunhan pääsevät Ministereiksi.

      VELKAANNUTTAMALLA SUOMI SE ALKAA.!

    • ninel2010

      Oletko kuullut lähimmäisen auttamisesta.

      Jos asutaan rivitalossa ja yksi asuntopalaa, niin sanotaanko silloin, että toi on ihan eripäässä kuin mun asunto, ei ainakaan mun vettä saa käyttää sammuttamiseen.

      Vai sammutetaanko ensin palo ja sitten kysytään millainen holtittomuus sai palon aikaiseksi ja pistää palonaiheuttaneet asukkkaat säästökuurille: opiksi ja ojennukseksi myös muille.

      Tuhminkin tajuaa, että jos Porttugalia ei autettaisi korjaamaan holtittomasti ylivelkaantunutta taloutta niin sama rellestely jatkuisi myös muissa Eu maissa.

      Ja lopulta myös meidän asunto palaa.

      NINEL

      • Suurimmat sadut

        Ai täällä on taas tämä Kataisen opetuslapsi NINEL kertomassa satuja.


      • Arjupa

        "Vai sammutetaanko ensin palo ja sitten kysytään millainen holtittomuus sai palon aikaiseksi ja pistää palonaiheuttaneet asukkkaat säästökuurille: opiksi ja ojennukseksi myös muille."

        Pikemmin on niin, että tässä tilanteessa naapurin talo on palanut lähes loppuun, meillä on palo vasta alkamassa. Meillä on vain yksi vesiletku, kumpi palo on järkevämpi sammuttaa?

        Jos nyt tuetaan Portugalia ja Kreikkaa, voi olla, että palo sammuu, mutta jäljelle jää sellainen raunio, että pitää käyttää runsaasti aikaa ja rahaa pelkästään raunion purkuun ennen uuden rakentamista. Parempi olisi antaa palaa kunnolla ja tehdä sitten uusi.

        Ja lopulta meidän kämppä on palanut, koska vesi on käytetty muualle. Ja kuka on ollut suurin hyötyjä, vesilaitos.


      • sammutuslasku?

        Kuule NINEL Kreikasta tulossa lähiaikoina eka sammutuslasku. Lainatut rahat menetetään.


    • Uskonnon uhrit ry

      NINEL eli toisinpäin Lenin on ns. helluntaienkeli joka on helluntalaisten maallikkosaarnajien aikaansaamaa tuotos. Hän on säälittävä uskonnouhri joka on aivopesty fanittamaan israelia ikään kuin jotakin urheiluseuraa. NINELILLE jokainen palestiinalaisuhri ja valloitettu neliösentti palestiinalaisilta on voitto hänen "mielijoukkueelle".

    • maavaari

      Tuo NINEL,n esimerkki on vähän rampa , siinä unohtui piilotetu kulta pois,
      ja , jos Suomi olisi sidoksissa Portugaliin olisi asia toinen.

      Kummallisinta tässä on SUURSIJOITTAJAT , he ovat kovasti Soinin ja persujen
      kanssa samaa mieltä , myös yritysjohtajat on hiljaa , He tietävät , että tilauksia riittää.
      Taitaa KD olla vain KIIMAINEN VALLAN PERÄÄN.

      • masseur

        Portugalin samoin kuin Suomenkin ja monen muun maan kullan määrä on ollut julkista tietoa vuosikausia. On täysin totuudenvastaista väittää, että Portugalin kullan määrää olisi jotenkin ollut piilotettu. Sen tiesivät Portugalin hallituksen kanssa lainapaketin neuvotelleet EU:n komission, keskuspankin ja kv. valuuttarahaston edustajat. Kullan arvon hyödyntäminen markkinoilla on hankalampi asia.


    • luttakuono1

      http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2011/05/15/4-syyta-miksi-velkakriisi-yha-jatkuu-ja-pahenee/20116833/12

      http://kaarle.puheenvuoro.uusisuomi.fi/2009/05/11/paljastus-salainen-raportti-kuvaa-miten-natsit-suunnittelivat-neljannen-valtakunnan-eussa

      Ei tiedä kuka on oikessa kuka väärässä. Ei kuitenkaan hyvältä näytä tavallisen kansalaisen elämä tulevaisuudessa. EU-oli pahimman sorttinen moka, kiitos Lipponen ja e. Aho - väkisin vietiin, kun ei uskallettu kansalta kysyä emuun menoa.

    • räsäsen

      Päälaelleen pöyrähti Räsäsen puheet!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4183
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3414
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1779
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1637
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1414
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      920
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      853
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      819
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      784
    Aihe