Harmagedon

Joko ootte luopiot miettinyt sitä tuskaa ja kipua joka koituu kun ne tulikivet harmagedonissa lentää päälle. Hyvä olisi hankkia valmiiksi jonkinlaista turruttavaa ainetta ettei se kipu olisi niin hirveä niissä kuolonkouristuksissa. Yleensä tappaminen ei ole kovin kivutonta vaan siitä aiheutuu melko kovia kipuja ja tuskia. Tuskin Jehova nukuttaa nätisti vaan antaa tuntua ja kunnolla.
665
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Vappuna näytti siltä että iso osa kansasta oli turruttanut itsensä lähes tajuttomiksi.
Suomalaiset käyttävät alkoholia niin paljon että tuskin huomaavat koko Harmagedonia, luulevat vain joksikin uusivuosi-juhannus-ilotulitukseksi ?
Kännissä on kiva kuolla.....joka viikonloppu vaan nakit silmille, niin Harma ei ole mikään ongelma enää...
Hyvässä lykyssä kuolee jhnk alkoholi/tupakka-sairauteen jo ennen Harmaa ;D

Äänestä

Tuskin maltan odottaa ,ihanaa. Toivottavasti pääsen vielä kiirastuleen jatkoille. Mutta sitä ennen piipahdan ihmemaa OZ:issa ja käyn moikkaamassa ET:n kanssa Luke Skywalkeria.

Äänestä

Tuskinpa nyt vaan että ihan tulikiviä.
Ei kenellekkään päälle lennä mitään muuta kuin Rakkauden Valoa.
Ei kukaan ole sen parenpi tahi huonompi edusti hän sitten mitä uskontoa tahansa.
Jokainen ihminen on luotu rakkaudesta ja Jumala rakastaa jokaista tasan yhtä paljon.
Miten täydellinen voi olla eriarvoinen?

Äänestä

Jumala rakastaa jokaista yhtä paljon...

Miten se näkyy käytännössä. Jotkut syntyy etiopiaan ja näkevät nälkää tulevat raiskatuiksi pahoinpidellyksi orjuutetuiksi ja saavat kaupanpäälle aidsin. Toiset syntyy esim Suomeen ja on luppoaikaa kirjotella vaikka tänne maha täynnä.

Äänestä
  • Elintasoerot johtuvat siitä, etteivät ihmiset rakasta jokaista yhtä paljon...

    Äänestä

Kun tulta alkaa sataa:

1. Alan vetää röökiä, kun ei tartte kantaa enää tulta mukana
2. Hamstraan kaikki makkarat, kun ei tartte enää grilliä kantaa mukana
3. Varaan riittävästi kylmälaukkuja, jotta oluet ei lämpene liikaa
4. Toivon sen tapahtuvan talvella, koska en pidä lumikinoksista
5. Odotan innolla tulikivisateen jälkeistä vesisadetta. Silloin maasta tulee iso höyrysauna, jossa voi tiirailla misuja ja juoda sitä(vielä toivottavasti viileää) olutta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pian se kirjoitti:

Joko ootte luopiot miettinyt sitä tuskaa ja kipua joka koituu kun ne tulikivet harmagedonissa lentää päälle. Hyvä olisi hankkia valmiiksi jonkinlaista turruttavaa ainetta ettei se kipu olisi niin hirveä niissä kuolonkouristuksissa. Yleensä tappaminen ei ole kovin kivutonta vaan siitä aiheutuu melko kovia kipuja ja tuskia. Tuskin Jehova nukuttaa nätisti vaan antaa tuntua ja kunnolla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu