Miten voi olla, että hallitus kootaan puolueista, jotka ovat niin päättämättömiä etteivät saa yhteistä päätöstä edes ensimmäisestä asiasta aikaan?
Nyt Perussuomalaisilla ja SDP:llä on paras tilaisuus kaataa Kataisen (vanhan hallituksen) Portugal-paketti. Sehän on ihan perseestä Urpilaisen ja Soinin mukaan.
SOINI ja URPILAINEN,
Osoittakaa nyt vahvuutta ja kaatakaa Kataisen Portugal-paketti ja tehkää mieleisenne.
Jos ette sitä tee, olette osoittauneet kyvyttömiksi luusereiksi jo ennen kuin uusi hallitus aloittaa.
TILAISUUS EI TOISTU, ETTEKÄ VOI SYYTTÄÄ KUIN ITSEÄNNE KUN PAKETTI LAUKEAA SUOMALAISTEN VERONMAKSAJIEN SILMILLE.
Suomalaiset veronmaksajat varmasti muistavat kuka EI TEHNYT MITÄÄN tämän tilanteen välttämiseksi vaikka olisi pystynyt.
Tilanne moraalisesti kestämätön
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/perussuomalaiset-innostui-portugali-ja-kreikka-ulos-eurosta/art-1288386971034.html
Kun Portugal-paketti laukeaa veronmaksajien silmille
kuka syyllinen?
2
<50
Vastaukset
- ryhtiä touhuun
valtaa haittiin valehtelemalla, valtaa saatiin äänestäjiltä, mutta sitten iski pelko perseeseen, mitä me nyt tehdään ettei se valta mee, kun valehteltiin. Anteeksi äänestäjät toivoo: Timo & Jutta.
- Luotetaan PeruSS
Saisikohan Kikeltä jonkinlaisen tyhjentävän asiantuntijalausunnon tähän tiukkaan tilanteeseen, kun puolueen eduskuntaryhmän puheenjohtajakin antoi omansa. Hänen mielestä Portugali ja Kreikka voitaisiin pudottaa pois eurosta, kun Visa-kortilla voi kuulemma nostaa rahaa. Minä ainakin luotan tähän rautaiseen osaamiseen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769