Perussuomalaiset rikolliset

Mielenkiintoista että perussuomalaisten omassa retoriikassaan painottaneen nuhteettomuutta ja lainkuuliaisuutta.
Eipä näyttäisi sanat ja teot oikein täsmäävän

http://www.ts.fi/online/kotimaa/218245.html

Vantaalainen perussuomalaisten Mika Niikko on nuoruudessaan istunut oikeudessa useaan otteeseen. Jo 15-vuotiaana hän sai tuomion useista rikkomuksista jäätyään kiinni varastetulla työkoneella ajelusta ja valehdeltuaan kuulusteluissa poliisille olevansa 13-vuotias. Vuonna 1990 hän ajoi varastetulla autolla polkupyöräilijän päälle suojatiellä.
13123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Perussuomalaisten varapuheenjohtaja Pentti Oinonen on tuomittu ampuma-aserikoksesta. Lisäksi hänellä on tilillään törkeä rattijuopumus.

Äänestä

Soinille kun on kaikki kelvannut, nyt hänellä onkin vähän vaikeuksia niellä omaa keitostaan.

Äänestä
  • Espoon persujen puheenjohtaja jäänyt kiinni huumeista

    Timo Soinin oman kaupungin Espoon perussuomalaisten puheenjohtaja Jarkko Korpi on tuomittu huumausainerikkomuksesta 90-luvulla. Tällä hetkellä Korpi vaikuttaa mm. Espoon perussuomalaisten valtuustoryhmän varavaltuutettuna.

    Lähde: City-lehti

    Äänestä

Kai noista päästään neljässä vuodessa, ei niistä siellä minkään hoitajiksi.
Parhaiten ja ainoastaan ne osaa räksyttää, mitään ratkaisuja niilltä ei löydy mihinkään.tympii

Äänestä

Ratista on jäänyt kiinni myös oululainen perussuomalaisten Ville Vähämäki.

Äänestä

Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista

Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.

Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.

Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.

Äänestä

James Hirvisaari (PS)

Kannattaa ampuma-aseiden käyttörajoitusten vapauttamista ja samalla turvallista Suomea. Vain ja ainoastaan persun mielestä tässä ei ole ristiriitaa.

"Suomi suomalaisille", kuuluu hänen älykäs vaalilauseensa. Mistä tuo on niin tuttu? Ai niin, "Saksa saksalaisille", lausahti eräs sittemmin koko maailman tuntemaksi tullut itävaltalainen mies toisen maailmansodan kynnyksellä.

Ja yllättäen hän vastustaa sananvapauden rajoittamista, luonnollisesti, koska hän itse lausuu syrjiviä kommentteja ja pitää niitä oikeutettuina:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Yle Perussuomalaisten valtuutettu sai syytteen blogikirjoituksesta/1135258566840

Äänestä

voi v*ttu lakatkaa täällä valittamasta, olisitte sitten äänestäneet!
ja toiseksi turha mustamaalata vanhojen juttujen takia, vaalikausi vasta alkamassa, ei mitään olla vielä edes keritty päättämään ja jo ollaan kitisemässä...

Ihan voi vallan sanoa että tehän niitä oikein PERUSsuomalaisia olette kun ikinä ei voi olla tyytyväinen mihinkään! liian kuuma tai kylmä, liian tumma tai vaalea.. äh..

Äänestä

Teuvo Hakkarainen (ps.) on tuomittu haaskauksesta ja kulkuneuvon luovuttamisesta juopuneelle.

Äänestä

Seksuaalinen hyväksikäyttö

Harjavaltalainen Petri Nurminen tuomittiin kahden alaikäisen tytön seksuaalisesta hyväksikäytöstä, törkeästä rattijuopumuksesta, liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja ajoneuvorikkomuksesta yhden vuoden ehdolliseen vankeuteen ja sakkoihin Porin käräjäoikeudessa Kokemäellä.

Nurminen on tullut tunnetuksi siitä, että hän on tehnyt lukuisia valituksia ja kanteluita muun muassa julkishallinnon päätöksistä.

Nurminen käytti hyväkseen 15-vuotiasta tyttöä sekä tämän 13-vuotiasta ystävätärtä Harjavallassa. Kyse oli yhdestä kerrasta.

Vankeusrangaistuksen lisäksi Nurminen sai 240 euron sakot. Uhreille hän joutuu maksamaan korvauksia yhteensä 5 500 euroa.

(Satakunnan Kansa 13.1.09)

Äänestä

köyhän ainoa huvitus ,on vilkas mielikuvitus-.......kroonisesti ahneet vieneet rahat...ja paljon......mihinkähän suomen ihmiset vielä ajetaan.

Äänestä

Persumoukkia tulee halveksia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


iiiiygöyhiöyg kirjoitti:

Mielenkiintoista että perussuomalaisten omassa retoriikassaan painottaneen nuhteettomuutta ja lainkuuliaisuutta.
Eipä näyttäisi sanat ja teot oikein täsmäävän

http://www.ts.fi/online/kotimaa/218245.html

Vantaalainen perussuomalaisten Mika Niikko on nuoruudessaan istunut oikeudessa useaan otteeseen. Jo 15-vuotiaana hän sai tuomion useista rikkomuksista jäätyään kiinni varastetulla työkoneella ajelusta ja valehdeltuaan kuulusteluissa poliisille olevansa 13-vuotias. Vuonna 1990 hän ajoi varastetulla autolla polkupyöräilijän päälle suojatiellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu