Perussuomalaiset rikolliset

öhvöjhviuhv

Mielenkiintoista että perussuomalaisten omassa retoriikassaan painottaneen nuhteettomuutta ja lainkuuliaisuutta.
Eipä näyttäisi sanat ja teot oikein täsmäävän

http://www.ts.fi/online/kotimaa/218245.html

Vantaalainen perussuomalaisten Mika Niikko on nuoruudessaan istunut oikeudessa useaan otteeseen. Jo 15-vuotiaana hän sai tuomion useista rikkomuksista jäätyään kiinni varastetulla työkoneella ajelusta ja valehdeltuaan kuulusteluissa poliisille olevansa 13-vuotias. Vuonna 1990 hän ajoi varastetulla autolla polkupyöräilijän päälle suojatiellä.

22

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • wrvbtny

      Perussuomalaisten varapuheenjohtaja Pentti Oinonen on tuomittu ampuma-aserikoksesta. Lisäksi hänellä on tilillään törkeä rattijuopumus.

    • pöljät, mikä

      Mikä täsä kiehtoo raskaasti hävinneet notkokaulat? Miksei oman puolueenne roistot? Kertokaa kenokaulat?

    • Kepu pettää aina

      Heh heh anustappi miehetö avauksen teki!?

      Kyllä on kova paikka?

    • grthyjukilo

      Ratista on jäänyt kiinni myös oululainen perussuomalaisten Ville Vähämäki.

      • ketkä kokkarit?

        Autolla tappo ja montako rattia löytyy kokkareista?
        Huumetuomiot vihreillä?

        Olet lusmupelle!


      • 5yherh5
        ketkä kokkarit? kirjoitti:

        Autolla tappo ja montako rattia löytyy kokkareista?
        Huumetuomiot vihreillä?

        Olet lusmupelle!

        Espoon persujen puheenjohtaja jäänyt kiinni huumeista

        Timo Soinin oman kaupungin Espoon perussuomalaisten puheenjohtaja Jarkko Korpi on tuomittu huumausainerikkomuksesta 90-luvulla. Tällä hetkellä Korpi vaikuttaa mm. Espoon perussuomalaisten valtuustoryhmän varavaltuutettuna.

        Lähde: City-lehti


    • eu-irti heti

      YKSI ASIA ON VARMA ON ETTÄ PORVARIT NE KAIKKEIN SUURIMMAT
      RIKOKSET TEKEE TÄSSÄ MAASSA...
      mutta niistä ei saa puhua julkisesti....
      KYLLÄ kaikkien keinoin VAALIVOITTAJAA yritetään tehdä rikollisia että...
      KUNNIOITTAKAA JO VAALITULOSTA JA PULINAT POIS ROISTOT AHNEET PIIPITTÄJÄT...

      • kivenheittäjät

        on ollut kovia pahoinpitelyjä, kännissä ajamisia, jne...

        säälittävää tämä perussuomalaisten takaa-ajo.


    • hvbkhbgk
    • wergthy

      Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista

      Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.

      Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.

      Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä.

      • kerrokenokaula?

        Gollfiradasta, kelkkatehtaasta, nuorisosätiöstä, riihisätiöstä, nyt aluksi? Juhantalosta? Iken synttäreistä?


    • IRTI EU.STA HETI

      KOKOOMUS VIE MAAMME KEHITYSMAAKSI...
      EI KIITOS PORTUGALILLE JA MUILLE...
      ITSENÄINEN SUOMEN VALTION PITÄISI ENSIN HOITAA OMAT KÖYHÄNKANSAN...
      vain ollaanko me ITSENÄINEN VALTIO?????vain ollaanko me EU-OSAVALTIO
      kuin kas on asia ????
      pistää miettimään eu-asia kokonaan kun sieltä niin kovasti PAINOSETETAAN..

    • trhrth5rt

      James Hirvisaari (PS)

      Kannattaa ampuma-aseiden käyttörajoitusten vapauttamista ja samalla turvallista Suomea. Vain ja ainoastaan persun mielestä tässä ei ole ristiriitaa.

      "Suomi suomalaisille", kuuluu hänen älykäs vaalilauseensa. Mistä tuo on niin tuttu? Ai niin, "Saksa saksalaisille", lausahti eräs sittemmin koko maailman tuntemaksi tullut itävaltalainen mies toisen maailmansodan kynnyksellä.

      Ja yllättäen hän vastustaa sananvapauden rajoittamista, luonnollisesti, koska hän itse lausuu syrjiviä kommentteja ja pitää niitä oikeutettuina:

      http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Yle Perussuomalaisten valtuutettu sai syytteen blogikirjoituksesta/1135258566840

    • oiut.öuioö

      Teuvo Hakkarainen (ps.) on tuomittu haaskauksesta ja kulkuneuvon luovuttamisesta juopuneelle.

    • lvbaldvnalv

      Seksuaalinen hyväksikäyttö

      Harjavaltalainen Petri Nurminen tuomittiin kahden alaikäisen tytön seksuaalisesta hyväksikäytöstä, törkeästä rattijuopumuksesta, liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja ajoneuvorikkomuksesta yhden vuoden ehdolliseen vankeuteen ja sakkoihin Porin käräjäoikeudessa Kokemäellä.

      Nurminen on tullut tunnetuksi siitä, että hän on tehnyt lukuisia valituksia ja kanteluita muun muassa julkishallinnon päätöksistä.

      Nurminen käytti hyväkseen 15-vuotiasta tyttöä sekä tämän 13-vuotiasta ystävätärtä Harjavallassa. Kyse oli yhdestä kerrasta.

      Vankeusrangaistuksen lisäksi Nurminen sai 240 euron sakot. Uhreille hän joutuu maksamaan korvauksia yhteensä 5 500 euroa.

      (Satakunnan Kansa 13.1.09)

      • kyselytunti

        Mutta ei ole eduskunnassa päättämässä asioista.


    • Timo Soinin koko

      Timo Soinin koko politiikka perustuu pelkkään populismiin, ja vihan ja katkeruuden hyödyntämiseen, niin ei ole ihme kun kupla puhkeaa.

    • rikoksia on ja

      monia teillä valittajilla, mutta kun ette ole yhteiskunnan hommissa, nuolette näppejänne....
      nauraen partaanne, mutta jäätte toki aikanaan kiinni petoksistanne...

    • ihan samanlaisia

      Pikkurikollisia me olemme mekin jotka äänestimme Perussuomalaisia...

      Siis olemme tavallisia suomalaisia...

    • NiillonValakiatKäjet

      Suurimmilla rikollisilla kovat kaulassa.Kädet ei veressä,kun tekevät hienosti ryöstöt, tai rahansiirrot sihteerillä ja pankinjohtajalla ja varatuomarilla teettävät. Miljoonaryöstöjä, kun tuntee lait ja asetukset, tai kaveri/ palkkarenki tietää porsaanreiät. - Kaverikaan , Korppi ei korpin silmää noki. Liekö politikko se kaveri ? - Ja hyötyy itsekin ?

    • rgeh

      Persumoukkia tulee halveksia!

    • Moukka vs pelurit

      Jokainen on tehnyt syntiä ja tulee tekemään ,mutta jos kansalaisten kustannuksella.....Kokoomuslaisilla on EU:n virkamiesten kanssa kauppoja ,jossa pitää jäädä liksaa poliitikoillekin.Veronmaksajien rahoillahan ne tekevät itselleen loisteliaan elämän.Helvetin esikartanolta EU.LTA tulee käskyt ja valmiiksi suunnitellut maksuun panopöytäkirjat eri maille euroopassa.Jonkunhan ne on siunattava.Poliitikko ,joka tällaiseen kansan köyhyyteen ajaa ottaa paljon riskejä ja muutakin ,kuin merkin käteen tai päähänsä.Politiikan pitäisi pysyä rehellisenä ja avoimena.Kansalaiset eivät ole enää tietämättömiä äänestäessään ehdokkaitaan .Kokoomuspolitiikka one,ettei ole vaihtoehtoja parempaan ,joten uhrataan veroeurot näin.He ovat olevinaan valveutuneempia ja kouluttautuneempia ,kuin muut puolueet ja edustavat suurta pääomaa ja pelkuruutta.Peliä on monenlaista ,mutta tämä on likaista. PERUSSUOMALAISUUDESSA ON SYDÄNTÄ ISÄNMAALLISUUTTA JA VASTUULLISUUTTA EUROOPPAA KEHITTÄESSÄ SUOMESSA

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4151
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3391
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1768
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1625
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1406
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      131
      907
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      850
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      806
    9. anna hänen mennä

      Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.
      Ikävä
      54
      769
    Aihe