Vappupuheessasi mainitsit Timo Soinin kaantavän takkiaan, että napit lentää.
Kuin nyt on, lentääkö Timo Soinin perperistä napit? Tais vappupuheesi mennä vituralleen.
Loistava veto Timo Soinilta ja menit siihen helppoon. Selittele nyt vappupuheitasi, jos voit.
Vastauksia Arhinmäki
6
66
Vastaukset
- Häntä pitää ymmärtää
Eipä Arhinmäen tarivi selitellä, kun kuulijat ovat jo tottuneet siihen että miehen suuvärkki on kuin pikkulapsen pylly, joten sieltä voi tietämättä tulla mitä vain, hän yleensäkin saa puhua vapaasti eikä kukaan sitä paheksu.
- Takki pyörii
Soini käänsi takkinta, mutta persujen mökä pakotti hänet kääntämään nuttua toistamiseen. Jo vaalikamppailun aikana hallituskiimaisen Soinin takki pyörähteli useamman kerran, milloin Kataisen mieliksi milloin populismin kääntelemänä.
Vielläkin on arvoitus, mihin asentoon Soinin takki lopulta pysähtyy.- Kuunnelkaa, kertokaa
Areenalta voi kuunnella Soinin haastattelun, kuunnelkaa kertokaa miten hän aikoo osallistua Portukalin tukipakettiin.
http://areena.yle.fi/video/1304151343119 - Niin se meinas
Kuunnelkaa, kertokaa kirjoitti:
Areenalta voi kuunnella Soinin haastattelun, kuunnelkaa kertokaa miten hän aikoo osallistua Portukalin tukipakettiin.
http://areena.yle.fi/video/1304151343119Hän vaati pakettiin pieniä kosmeettisia muutoksia, jotta voisi sanoa, ettei ollut hyväksymässä alkuperäistä ehdotusta.
- Mannerheimo
Arhinmäki, samoin kuin Soinikin olivat vaalikeskusteluissa jyrkästi tukipaketteja vastaan. Vappupuheissa Arhinmäki sanoi Soinia takinkääntäjäksi, napitkin kuulemma lenteli.
Soini ei takkiansa kääntänyt, vaan Arhinmäki oli jo menossa hallitusneuvotteluihin, selkärangaton tyyppi. Soini oli kuitenkin sanojensa mittainen mies...!- Ins.Töttersson
Kertokaa kansalaiset mitä mieltä olette suomalaisesta oikeudenmukaisuudesta ja tasa-arvosta???
Takavuosina ollessani vielä joskus innokas teini-ikäinen kaupunkilais nuori. Tapahtui aiheesta hyvä erimerkki:
Lähiönuoret Möttönen ja Tötterström (nimet muutettu) olivat hyviä ystäviä keskenään.
Vietimme erään ystäväni syntymäpäiviä itä-helsinkiläisellä uimarannalla. Jossain vaiheessa iltaa Möttönen lähti nönnönnöön (nimi muutettu) kanssa läheiselle Esso huoltahuoltamolle ostamaan lisää ohrapirtelöä kun oli näyttänyt pojille maistuvan. Päästyään noin puoleen väliin matkaa, he kävelivät syrjäisen kääntöpaikan ohi jossa seisoi valkoinen opel kadett merkkinen henkilöauto. Kävellessään auton ohi yllättäen apukuskin ikkuna autkesi ja ikkunasta kuului suora ja ytimekäs kysymys, "halututekste tapela?" Nopean vilkaisun jälkeen pojat totesivat autossa istuvan kaksi afrikan sarvesta peräisin olevaa, noin 25-30 vuotiasta miestä. Pojat siis molemmat kyseisellä hetkellä 16.v. Noin viiden sekunnin tuijotustuokion jälkeen pojat totesivat vaan että mikäs siinä. Miehet nousivat autosta ulos ja alkoi nyrkkitappelu. Hetken päästä nämä viisauden suurlähettiläät tajusivat, että heille taitaa käydä nyt huonosti ja yrittivät lähteä karkuun kun möttönen otti toista hihasta kiinni ja kysyi että "mihis sä oot nyt menossa ku just halusit niin tapella". Toinen osapuoli ei vastannut mitään vaan iski puukon möttösen lantioon pystyyn niin että puolet vyöstä halkesi. Möttönen siitä sairaalaan pariksi päiväksi. Poliisit saivat puukottajan kiinni kyllä heti seuraavan tunnin kuluessa kun sankareiden auto jäi siihen ja oli vielä omissa nimissa.
Seuraavana viikonloppuna istuimme läheisessä puistossa iltaa viettämässä ja ohi sattui sattumalta kävelemään samasta ilmansuunnasta peräisin oleva ihminen jolloin adrenaliini ikäänkuin kiehahti kaikilla. Tötterström ja nönnönnöö lähtivät jututtamaan kyseistä helkilöä. Jotain sanaharkkaa siinä syntyi puolin ja toisin jolloin tötterström tönäisi vastapuolta rintaan niin että hän kaatui kyljelleen maahan. sen jälkeen mieheen ei kohdistettu niin fyysistä kuin henkistäkään väkivaltaa. Pojat lähtivät eri suuntaa ja mies erisuuntaan. Kohta tuli poliisit ja vei pojat mukanaan.
Puolen vuoden päästä oikeudenkäynti tönäisystä.
Tuomio:
1300e korvausta fyysistä ja henkisestä Kärsimyksestä ja 30 päivää ehdollista vankeutta.
KAHDEN vuoden päästä oikeudenkäynti puukotuksesta.
Tuomio: 30 päivää ehdollista ja möttöselle ei senttiäkään. Ei edes uutta vyötä!
Itse en ole järin viisas mutta jos vaikka täältä löytyisi joku joka voisi kertoa syyn tälle kaikelle paskalle?
Ja vielä lopuksi haluan selventää sen asian etten todellakaan ole rasisti.
Mutta nykymenolla minusta ja minun ystävistä voi tulla rasisteja!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2614183Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2653414Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541779Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251637Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961414Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?132920Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235853en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115819Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe17784