Euroopan Unioni eli EU on imperialistien talousliitto,jossa herrojen arvovalta perustuu
porvarilliseen rauhaan.Nyt Suomi pystyy hajoittamaan EU:n ,mutta se tarkoittaa myös
Suomen valtion hajoamista.Älkää persuanarkistit innostuko silti liikaa;kyllä tämä
EU-politiikka tiedetään jo toki Kremlissäkin.Korruptio ei poista näet kansanvaltaa.
porvarilliseen rauhaan.Nyt Suomi pystyy hajoittamaan EU:n ,mutta se tarkoittaa myös
Suomen valtion hajoamista.Älkää persuanarkistit innostuko silti liikaa;kyllä tämä
EU-politiikka tiedetään jo toki Kremlissäkin.Korruptio ei poista näet kansanvaltaa.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Imperialistinen?
Mikä on se imperiumin kesksuta joka käyttää imperiumin valtaa. Vai käytätkö impperialismi sanaa vain sen vuoksi, että se edustaa jotain epädemokraattista ja vastenmielistä: riippumatta onko termisn käytölle mitään perusteita.
Porvarillinen rauha on tannut hyvinvoinnin sadoille miljoonille. Ne onnettomat jotka toisen maailmansodan jälkeen jäivät Sosialistisen- valtioterrorismin ja Neuvostoliiton ryöstöpolitiikan uhreiksi ovat nyt olleet porvarillisen rauhan piirissä muutaman vuosikymmenen ja toipuneet kärsimyksistään kohtalaisen hyvin.
Ehkä sen vuoksi, että porvarillinen edustuksellinen demokratia kantaa vastuun myös vähemmistöistä; jopa silloin kun jokin yksilö tai valtio itse aiheuttaa itsellen ongelmia.
Täytyy vain pitää huolta, ettei sosialismin henki pääse tuhoamaan rauhanomaista hyvinvoitia.
Tällöinhän vähemmistöön kuuluminen oikeuttaa sorron ja ongelmien peittelyn.
Eli vaikka olisi tiedossa jonkin vähemmistön systemaattinen sorto: sosialsiti henkinen pösilöinti mahdollistaa asian peittelyn vaikkapa seuraavan tapaan.
Joku halos-pösilö lupaa selvittää sorretun kansan tilanteen, mutta osallistuukin sortaja_putinin seurassa näytökseen jonkin aivan muun kansan kesti-karnevaaliin.
Onneksi porvarilliseen rauhaan ei moinen kuulu: ja moine halos-pösilö pidetään poissa pöydästä vaikka kuinka tuppaisi pöytään omine lautasineen.
Porvari rauhaan kuuluu myös korruptoituneiden pösilöiden ojentaminen.
NINEL
"Porvari rauhaan kuuluu myös korruptoituneiden pösilöiden ojentaminen."
Tarkoitat rahan ojentamista? Piikki auki pojat! Suomen kokoomus vaati suomalaiset maksaa kaikki mitä keksitte tuhlata?
Eiköhän tuo pösilö kaynyt älykkäimmille selväksi.
Ja ojentaminen tarkoittaa sitä ettei kyseinen pösilö-mummo pääse lautasineen EUn herkkupöytiin.
Ja taitaa suurin osa älykkäimmistä ymmärtäneen, että lainatakauksen ehtona on tiekka taloudenpito.
Esimerkiksi Porttugali joutuu irtisanomaan turhia valtion virkamiehiä: eli kenkää tulee loiseläjille.
Ja moni on tainnut havaita, että kestävyysvajeen korjaaminen voi aikaan saada myös suomessa kenkäkuvioita monen pösilö-parasiitin persuksiin: vaikkapa työvoimatoimistojen paperin pyörittäjiin.
NINEL
Joo joo ninelpölijä
Mutta tottakai myös pikkuporvarillinen hulluhaloska tietää sen,että kommunistit ja stalinistit lähettivät homoseksuaalit "työleirille" Siperiaan.