Bin Ladenin "kuolema"

.........

Mietittyäni tuota Bin Ladenin "kuolemaa" (siksi "kuolemaa, koska mitään, ei MITÄÄN todisteita olla vielä osoitettu), päädyin seuraavaan kysymykseen:

miksi hitossa USA:n hallitus tahtoisi Bin Ladenin kuolleena?

Bin Laden on ollut vuosikymmenien ajan tehtailijana ties missä terroriteoissa, hän oli osallisena/suunnittelijana/vähintäänkin tetoinen 9/11-iskuista, Pentagonista ja kymmenistä tai sadoista muista terroriteoista! Niin paljon on jäänyt selvittämättä - yksityiskohdat monista terroriteoista ovat edelleen auki ja salaliittoteoriat nostavat päätään kaiken aikaa.

Miksi USA tahtoisi vain tappaa Bin Ladenin? Minun järkeni mukaan he tahtoisivat nimenomaan ottaa Bin Ladenin KIINNI ja nyhtää hänestä irti kaikki mahdollinen tieto menneistä ja tulevista terroriteoista, Al-Gaidan toiminnasta, jne jne jne.

Oma uskomukseni onkin seuraava: Bin Laden on elossa, USA:n hallituksen/armeijan huostassa. Häntä tullaan luultavasti kuulustelemaan ja kiduuttamaan seuraavat vuodet niin rankasti, että oksat pois. Itse veikkaan, että häntä kidutetaan ja hänelle aiheutetaan kärsimystä niin kauan kunnes kuolla kupsahtaa. Hänestä tahdotaan kaikki tieto irti, ja sitä tehdään kaikin keinoin.

Miksi sitten väitetään että Bin Laden on kuollut? Tietysti siksi, ettei saataisi aikaan mitään terroritekoja. Jos Al-Gaida tietäisi että Osama on vangittuna ja kidutettavana, alkaisi Al-Gaidalta uhkaukset, terroriteot, kidnappaukset ja kaikki paha, mitä ajatella saattaa. He saattaisivat vaatia Osamaa takaisin vapauteen, tai jos näin ei tapahtuisi, voisivat he ryhtyä silmittömään pommitukseen ja tappamiseen.
Kun Osamaa väitetään kuolleeksi, säästytään tältä.

En usko että USA:n hallitus/armeija olisi ikinä niin TYHMÄ, että tappaisi Bin Ladenin tuosta noin vain, vaikka heillä olisi mahdollisuus ensin kuulustella ja kuunnella häntä ja vaikka sitten vasta tappaa.

Suurimman hyödynhän USA saisi siitä, että ensin Osamaa kuulusteltaisiin, revittäisiin irki kaikki tieto ja kiduutettaisiin siinä sivussa - ja sitten vasta tapettaisiin, jos siltä näyttäisi. Ja se on 100% selvä, että USA:n hallinto hakee nimenomaan sitä suurinta hyötyään!!

Tässä minun ajatukseni.

9

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .....

      Ja siksi Al-Gaida g:llä, koska tästä näppiksestä puuttuu Q-kirjain. : P

      • mokasit

        turhan yrität paikkailla ja selitellä mokaasi, tyhmä tunari


    • Palin syyttää
      • 17

    • Jussuf (se sama)

      Euron juusto, WAUU!!

    • JK

      VAI N IIN

    • Noin minäkin..

      tekisin, siis miksei valtio

    • Tuotahan minäkin uumoilin jo tuolla Laten avaamassa ketjussa. Lisäksi vielä ihmettelen sitä, ettei Osaman kuvaa julkaista, kun se olis muka liian raaka, hehheh, johan täällä on nähty niin Saddamin hirttäjäiset kuin sun muut kurkunleikkaamiset/teloitukset ja Osaman talon muutamat muut kuolleet, joten yksi kuollut lisää tuskin enää ketään hätkähdyttäis.

    • 0,75

      Näin se vaan on, alquaida, opama , osama ja cia asentavat parhaillaan räjähdyspanoksia freeromtoveriin joka sitte muka kostoski räjäytetään maan tasalle ja naamioiraan se sen syyksi joka silloin pitää tappaa, syystä että tapoimme osaman.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      151
      2496
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe