Jaha, YLE yrittää nyt kovasti voidella Suomea
EU-tukipaketin taakse; turvamaan Portugalin
valtavaa, tehotonta punaista sektoria.
YLEN toimitusjohtajalla on Kokoomustausta
ja peruspalkka 25 000 euroa lisät päälle.
Samainen YLE on myöskin yksi niistä valtamedian
manipulaattoreista jotka aina toistavat toiston perään
mitäänsanomattomien "hyvinvointipalvelujen" turvaamisesta.
Onpa kuitenkin niin, että yhteiskunnan moni
laitos tuottaakin itseasiassa pahoinvointia!
Näitä pahoinvointipalveluja on niin verottaja,
sakottaja, rakennusvalvonta, liikennevalvonta jne, jne.
Tärkeitäkin palveluja on... odotas nyt...
ei tule nyt juuri mieleen. Terveysasema rokotuspalveluluineen?
No hyvää ja yhtäpaljon huonoa siinäkin, kuten olemme
saaneet oppia.
Valtavaa punaista sektoria tuleekin saneerata
ainakin kymmenesosaan nykyisestä niin,
että Suomen velkaantuminen loppuu
ja Suomalaisuus saadaan takaisin
itsenäisyyden, vapauden ja aidon demokratian teille.
PAHOINVOINTIPALVELUJEN ALASAJO
Word for Finns
2
<50
Vastaukset
- jotain tolkkua
Toimittakoot Portugali Suomen Pankin holveihin kultaharkkoja Suomen osuuden verran VAKUUDEKSI, niin asia ok! Portugalin ei tarvitse myydä kultavarantojaan, jos hoitaa velkansa, muussa tapoauksessa vakuudeksi antamansa kullat menettää takaajille, niinkuin KUULUUKIN..
S...nan ketku valtio Portugali, KULTAA holvit täynnä ja vinkuu avustuksia!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648