Johtaneet Suomen tähän ahdinkoon...
Ainoa vaihtoehto on poistaa omaisuutta rikkailta.
Vaikka ilman omaa hyötyäkin, poistetaan vaan tuhoamalla omaisuudet... jotta ne jäävät vakuutusyhtiöiden omiin kupliin maksettavaksi..
Bentleystä kannattaa tuhota etulinssit huvikseen, sitten rollsista pois merkit ja konepelti paskaksi...
Sitten kun tulee oikeudenkäynti niin on todistajia että: on alibia kyllä 10 alibia että en varmasti tehnyt, kuten pankinjohtajatkin tekevät.
SEkoomuspuolueen sekoja taas..
pienetperässä.
3
<50
Vastaukset
- kok. rulez
Vitut. Muuta vaihtoehtoa ei ole kuin poistaa vanhuksilta eläkkeet (ei koske virkamiehiä eikä johtajia), nuorilta opintotuet, työttömiltä työttömyyskorvaukset sekä leikata työläisten palkkoja vähintään 50% (ei koska virkamiehiä eikä johtajia).
Vain näin Suomi pelastuu! - Voi voi
kateellista, kyvytöntä luuseripaskaa!
- Köyhä kyykkyyn Jyrki
Kokoomus ajaa suurkapitalistien asiaa. Ei kokoomus ole köyhän asialla, kokoomus käy kyllä köyhän lompakolla. Kokoomus ajaa politiikkaa joka ottaa köyhiltä ja antaa rikkaille.Tämä ei ole mikään klisee vaan kokoomuksen politiikkaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769