http://yle.fi/uutiset/ulkomaat/2011/05/kansallismieliset_voittivat_skotlannin_parlamenttivaaleissa_2571823.html
JAAHAS JAAHAS! Persut saivat veretseisauttavan rökälevoiton myös Skotlannissa, alkaakohan se tämä ihmiskunta viisastumaan pikkuhiljaa?
Vanhat sutkipuolueet tiputetaan vallasta, ja uutta verta valitaan kansojen johtajiksi ! JA HYVÄ NIIN !
Late Lapista. Halla-Aho/ Hakkarais fanit Ry!
PERSUT PINNALLA MYÖS SKOTLANNISSA!
13
345
Vastaukset
- vuonna 1984
En tunne skottipolitiikkaa oikeastaan ollenkaan, eli millä perusteella SNP = persut?
Kysyn ihan vakavissani. - Late Lapista.
ISÄNMAALLISET JA KANSALLIMIELISET SUOMESSA !
Ovat perussuomalaisia, uskoisinpas jotta samoin asia on Skotlannissakin !
Ihan looginen päätelmähän tuo on !
Late Lapista. Halla-Aho/ Hakkarais fanit Ry! - vuonna 1984
http://en.wikipedia.org/wiki/Scottish_National_Party
Ainakaan tuon perusteella puolueessa ei ole mitään samaa kuin persuissa.
Mut, iha kuis vaa.- raakkuna1
Olet heikko poliittisessa ymmärryksessäsi. "Salut" Et ole tajunnut, että kansallissosialismi on juuri sama voima kuin Perustuslaillisilla Suomessa. "Salut"
- vuonna 1984
raakkuna1 kirjoitti:
Olet heikko poliittisessa ymmärryksessäsi. "Salut" Et ole tajunnut, että kansallissosialismi on juuri sama voima kuin Perustuslaillisilla Suomessa. "Salut"
Niin tietenkin olen.
Minusta tosiaankin näyttää että SNP on sosialistipuolue, siinä missä persut ovat oikeistopopulisteja. Minusta näyttää että SNP ajaa EU-integroitumista, siinä missä persut ovat EU-skeptisiä. Minustä näyttää siltä että SNP tekee yhteistyötä EU vihreiden kanssa, siinä missä persut ovat kaikkea muuta kuin vihreitä jne.jne.
Onneksi sinä olet ymmärtänyt asian oikein ja minä, taas kerran, täysin väärin. - raakkuna1
vuonna 1984 kirjoitti:
Niin tietenkin olen.
Minusta tosiaankin näyttää että SNP on sosialistipuolue, siinä missä persut ovat oikeistopopulisteja. Minusta näyttää että SNP ajaa EU-integroitumista, siinä missä persut ovat EU-skeptisiä. Minustä näyttää siltä että SNP tekee yhteistyötä EU vihreiden kanssa, siinä missä persut ovat kaikkea muuta kuin vihreitä jne.jne.
Onneksi sinä olet ymmärtänyt asian oikein ja minä, taas kerran, täysin väärin.Suomen Perustuslailliset eivät ole oikeistopopulisteja. "Salut" Mutta olemme kyllä sisäistäneet oikein kapitalismin periaatteet. "Salut" Eli kapitalismi kuuluu ehdottomasti Kansallissosialismiin. "Salut"
- vuonna 1984
raakkuna1 kirjoitti:
Suomen Perustuslailliset eivät ole oikeistopopulisteja. "Salut" Mutta olemme kyllä sisäistäneet oikein kapitalismin periaatteet. "Salut" Eli kapitalismi kuuluu ehdottomasti Kansallissosialismiin. "Salut"
Juujuu. Tottakai. Kyllä.
Sori vaan keskinkertaisuuteni - en tajua vieläkään. - raakkuna1
vuonna 1984 kirjoitti:
Juujuu. Tottakai. Kyllä.
Sori vaan keskinkertaisuuteni - en tajua vieläkään.Kansakuntaa ei voine rakentaa, jollei ole politiikassa ole kapitalismin perussääntöä sisällytetty, eli tuotantoa täytyy kehittää. "Salut"
- Late Lapista.
vuonna 1984 kirjoitti:
Niin tietenkin olen.
Minusta tosiaankin näyttää että SNP on sosialistipuolue, siinä missä persut ovat oikeistopopulisteja. Minusta näyttää että SNP ajaa EU-integroitumista, siinä missä persut ovat EU-skeptisiä. Minustä näyttää siltä että SNP tekee yhteistyötä EU vihreiden kanssa, siinä missä persut ovat kaikkea muuta kuin vihreitä jne.jne.
Onneksi sinä olet ymmärtänyt asian oikein ja minä, taas kerran, täysin väärin.TÄH ?
Suomen persujen nokkaukko soinihan on ollut jopa EU mebbinä, mikäs perskeleen EU vastainen sallainen sakki on ?
Late Lapista. Halla-Aho/ Hakkarais fanit Ry! - Late Lapista.
vuonna 1984 kirjoitti:
Juujuu. Tottakai. Kyllä.
Sori vaan keskinkertaisuuteni - en tajua vieläkään.http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/hs-ulkomaalaisilla-huonommat-palkat-useilla-aloilla/898931
On se perskeles ihme jotta noiden kulkumiesten ja yleistennaisten palkat, ovat Suomen päättäjien ja muiden hihhulien huolenaiheena!
Mutta kukaan ei kanna huolta tuosta demarien keksimästä ja kehittämästä Suomalaisten orjatyövoimasta, tarkoitan tietenkin noita työttömiä, jotka pakotetaan lihottamaan kapitalistien lompakoita 9 euron päiväpalkalla !
Late Lapista. Orjat vapaiksi Ry! Lapin osasto!
HALPISTYÖVOIMA JYLLÄÄ SUOMESSA !
http://go.yle.fi/go/e/main_programs_important_block-module/http://areena.yle.fi/
Juuri halpistyövoimaahan Suomeen on haluttukin kaiken aikaa, no nyt sitä on ja itse Suomalaiset jäävätkin työttömiksi, slopbot tekevät pian työmme, ja ellemme ole varuillamme vievät rahammekin lähi-itään !
Late Lapista. Slobot kuriin Ry!
- raakkuna1
Raakkuna on ilmoittanut jo monta kuukautta sitten että tälläinen suuntaus tulee olemaan muuallakin maailmassa. "Salut" Että valtiot alkavat kritisoimaan vallitsevaa poliittista linjausta, ja muutosken tuulet alkavat puhaltamaan kansallissosialismin nimiin. "Salut" Vastaavaa on tapahtunut jo Euroopassa ja Afrikassa, että vahvat perinnäisarvot nousevat jälleen poliittisena voimana esiin. "Salut" Kyse on puhtaasta innovaatisesta politiikasta, joka nousee kansan syvistä riveistä, juuri kuten Suomessakin on tapahtunut. "Salut"
Kestää aikansa ennenkuin Suomessa tajutaan kunnolla. Ja sen jälkeen tapahtuu poliittista yhdentymistä, oman maan poliittisten etujen hyväksi. "Salut" - remonttin kaikki
miksi vois ihan kyseenalaistaa ja nähty on miten on maailmaa johdettu nyt.
jos on aikansa elänyttä tämä nykyinen meno.
kaikella on aikansa ei mikään ole ikuista
maailma vois paljon paremmin kun jaettaias tuloja tasaisemmin.
AHNEUDELLE ON PANTAVA LOPPU
kaikki palkat ja eläkkeet PUOLITETTAVA AINAKIN
verotus kohilleen - Late Lapista.
PIENIMMÄT PALKAT JA ELÄKKEET OVAT JO PUOLITETTUJA!
Niihin ei pidä enään koskea, ja sillä konstilla vain lisätä sossuluukkujen kolistelijoita ja tarpeetonta byrogradiaa !
Late Lapista. Köyhät ylös kyykystä Ry!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3155585- 745119
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484186- 523861
- 433524
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1063187Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv793051- 422207
- 492148
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272098