Nyt on uutta tietoa vartin takaa!

Jim Hammurab

Kaverillani, joka on juuri Viipurissa, on 23 kuvaa kamerassan tuosta kuuluisasta kupariveneestä! Ei vain saa niitä millään laitettua näkyville ja siirretyksi linkkiin. Tulee takaisin vasta maanantaina Stadiin.
Kertoo partanaamaisen äijän olevan veneessä. Oli jutellutkin sille ja kysynyt onko se Aulis Merenkulkija. Oli se Aulis! Äijä oli tarjonnut mukista votkaa ja puukon kärjessä suolalohta.
Pari ryssää ja hyvännäköinen gimma ovat veneessä sisällä.

8

285

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Polar Bear i Esbo

      No nii. Ota siitä äijästä kuvia jota saadaan nauraa oikein kunnolla! Katotaan millainen runkkupeikko se on.

      • Wickström W3

        Juuri sinun tapaisten vuoksi finnikuono, on parempi, että ei ainuttakaan henkilökuvaa hänestä ilmesty.
        Veneestähän täällä ovat "tietäjät" tienneet ja "osaajat" osanneet puoli vuotta kertoa, että kaikki on vain satua.
        Kehoitan Aulis Merenkulkijaa välittömästi tekemään rikosilmoituksen, jos henkilökuvia alkaa tulla tänne tai muuhun paskalaatikkoon.


      • Wickström W3 kirjoitti:

        Juuri sinun tapaisten vuoksi finnikuono, on parempi, että ei ainuttakaan henkilökuvaa hänestä ilmesty.
        Veneestähän täällä ovat "tietäjät" tienneet ja "osaajat" osanneet puoli vuotta kertoa, että kaikki on vain satua.
        Kehoitan Aulis Merenkulkijaa välittömästi tekemään rikosilmoituksen, jos henkilökuvia alkaa tulla tänne tai muuhun paskalaatikkoon.

        Miksi? Eihän se Aulis ole vastannut edes sinun toisessa ketjussa esittämääsi asialliseen kysymykseen polttoaineen riittävyydestä. Toisaalta, eihän Aulis koskaan vastaa jos kysymys on asiallinen...


      • Olen huomannut
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Miksi? Eihän se Aulis ole vastannut edes sinun toisessa ketjussa esittämääsi asialliseen kysymykseen polttoaineen riittävyydestä. Toisaalta, eihän Aulis koskaan vastaa jos kysymys on asiallinen...

        että Sulle se aina vastaa. Mieti sitä.


      • Söörerman Jaska
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Miksi? Eihän se Aulis ole vastannut edes sinun toisessa ketjussa esittämääsi asialliseen kysymykseen polttoaineen riittävyydestä. Toisaalta, eihän Aulis koskaan vastaa jos kysymys on asiallinen...

        Vitun haudutetut alapäät aivoina! Kyllä kai polttoainetta oli, kun Viipuriin pääsi! Vai mitä on "tietäjä" tietää sellaisesta kaasuturbiinista, jossa ei ole polttoainetta Välittäjä? Onko se ikiliikkuja Välittäjä?

        Ette sitten ymmärrä mitään lukemastanne viulunkieliaivot! Selvästi Merenkulkija kirjoitti, että tänää on on järjestetty juhlat. Se merkitsee Viipurissa paljooon ruokaa ja juomaa, kauniita naisia ja soittoa aamutuneille.
        Ette ole vain koskaan kurjassa elämässänne päässeet sellaisiin. Luuletteko, että mies silloin kyttää jotakin kehitysvammaisten älyttömien palstaa ja skrivaa tänne minuuttiraportteja? Hä tyhmät mutsinknullaajat!

        Terve
        Söörermanin Jaska vaan


      • Psykiatri_TKT
        Välittäjä_LKV kirjoitti:

        Miksi? Eihän se Aulis ole vastannut edes sinun toisessa ketjussa esittämääsi asialliseen kysymykseen polttoaineen riittävyydestä. Toisaalta, eihän Aulis koskaan vastaa jos kysymys on asiallinen...

        Milloin sinä narsistipoju olet ollut itse viimeksi asiallinen tällä foorumilla? Joskus viime vuonna?

        Odottellaan kuvia ;)

        Myönnän itse pitäneeni AM juttuja todennäköisenä mielikuvituksena, joskin ihan mielenkiintoisena lukemisena.

        Kerro meillemitä Rekisteröity Mielipide joka on Virallisesti tuominnut AM:n mielikuvitukeksi, huijariksi, valehtelijaksi etc. monipuolisten herjojen kera tuumii jos todisteet tulevat pöytään?

        Googlaamaan? Vai onkohan kuvat sittenkin photoshopattu?


    • Aulis Merenkulkija

      Söörermannin Jaska on oikeassa! Juhlat loppui vasta klo 07,00! Minut tuotiin juuri alukselleni. Eihän sitä enää vanha ukko jaksa kaksikymppisten likkojen kanssa touhuta, vaikka mukaan halusivat tullakin!

      Wickströmille:
      Laskin lähtiessäni, että löpöö oli ainakin 30 tunnin ajoon 8l /h. Kyllä se riitti, mutta ei tankissa sitten ollut varaa moneen kymmeneen kilsaan.
      "N" ei noussut hyhmän ja jääpallojen päälle. Siinä oli syynä tuo erinomainen vedenalainen torpedokärkeni. Ajaminen oli sellaista puskemista, jossa oma potkurivirta peittyi heti. Olin 11 m kiila siinä massassa. Otan yhteyden sinuun erään firman nimissä täältä.

      Valokuvaajapoika "Miro" Kalliosta tosiaan kävi kylässä. Asiallinen nuorukainen, jota kiinnosti kovasti vene. Olisin kutsunut sisään, mutta oli jo muita vieraita. Kyllä hän kuvasi ja oli puhetta, että ei henkilökuvia, vaan yleiskuvia veneestä kauempaa. Siellä olevat henkilötkään eivät halunneet kuvaan.
      Luulen nuorukaisen olevan riittävän fiksu, ettei laita turhia kuvia minnekkään vessanseinään, josta ne tänne linkitetään älyttömien rienattavaksi.

      Nyt menee hyvä sunnuntai kylläkin nukkumiseen

      Aulis Merenkulkija
      ystävät menevät ja tulevat -meri jää seuraksi aina

    • olen aivan mulkku!

      Pidän arvelluttavana tänne kirjoittavien ihmisten henkisien arvojen kunnioitusta. Kovin sivistymätön ja kaunainen on 8/10 suhtautuminen johonkin ilmiöön, joka karedituttaa, ärsyttää ja on oman käsityskyvyn ulkopuolella.

      Tietoa asioista, joilla kerskutaan ja "vaahdotaan" pirusti, ei näy monellakaan olevan. On toisaan synytnyt eräänlainen "google-tietoihminen". Sellainen luulee olevansa aina oikeassa ja omaavansa absoluuttisen oikean tiedon. Google on vain poimijakone kaikesta siitä ihmisen ympärillä olevista tietomassoista mitä joku sinne on työntänyt. Itsekin kirjoitin googleen 1998-2002 välillä tekniikkaa ja fysikkaa käsitteleviä pätkiä.

      Luen tämän tarjonnan aina viikonlopussa, kun siitä teen arvioita ihmisten kulloisestakin "suorat putket ja mun veneessä on 1200 hevosta" kehitysvaiheesta. (kivikirves, tuli, metallinvalmistus, vene ... kehitystarinaa)
      Merenkulkijan kirjoitukset ovat olleet piristävä poikkeus ja samalla saaneet alhaisimmat ja kyvyttövimmät ihmiset liikkeelle törkyineen.

      Joo olen aivan mulkku, syön lääkkeitä ja olen Lapinlahdesta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4167
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3403
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1775
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1633
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1412
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      915
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      852
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      813
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      778
    Aihe