EU pankkiirien pyramidihuijaus

asadsaiodjsaodsa

Niihän se menee Suomi tukee portugalia ja muita maita kerta toisensa jälkeen vaikka itse on veloissa jo ennestään ja nuo valtiot ei pysty maksamaan niitä takaisin, ja rahat menee muutenkin pankeille ja sijoittajille sitäkautta. Suomi ei saa rahojaan takaisin ja joutuu leikkauksiin että säästäisi rahaa ja näin kaikki valtion palvelut yksityistetään.

= Markkinavoimat wins

Aika pyramidihuijauksen makua missä kauppaliitot haluaa tuhota valtiot ettei ne pystyisi sekaantumaan niitten puuhiin.

1

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kauppaliitoista:

      Valuutta on isoin pyramidihuijaus. Taloudellinen sota on fakta. Aseena Euroa ja velkakorko. Lisää:

      EU on Yksityisten Tahojen Ryöstösuunnitelma. WWII oli myös. Jos tutustuisimme paremmin asioiden taustoihin, emme äänestäisi niitä puolueita jotka seuraavalla vaalikaudella haluavat ratifioida suomen lakkauttamisen. Uuteen perustuslakiimme se on jo kirjattu.

      Eihän se käy, sanoo porvaripelle, että ajatus isänmaasta estää meitä lahjoittamasta miljardien arvoiset makeat vetemme ulkomaille?

      Olemmekin viisaudessamme, sanoo porvaripelle, antaneet ne kansalle kertomatta jo EU:n vesipörssiin keinottelijoille rikkaudeksi. Kunhan Brysselin herrat pitävät meidät vallassa ajamassa heidän asiaa, niin hyvin pyyhkii, sanoo porvaripelle.

      Pois sellainen "itsekäs impivaaralaisuus" joka sanoo että kansallisvarallisuus on kansallemme, koska kaikki pitää antaa niille tahoille jotka meidät valtaan avittivat, sanoo porvaripelle.

      Haluatko äänestää porvaripellejä, silloin isäinmaa lakkaa olemasta!

      Saamme kaupan päälle vielä islamismin, joka on POIKKEUKSETTA ollut niiden maiden kohtalo johon salakavalat valloittajat ovat asettuneet lisääntymään kuin pullataikina.

      Ihanaa, sanoo porvaripelle, työssäkäyvät maksavat meidän hajoita- ja hallitse politiikan. Maksavat ihan omasta nahasta tulevan kaaoksen, kun katurukoukset estävät jopa ambulanssien tien.

      Mutta, sanoo porvaripelle, euro-valuutta on kusetuksen ydin. Raha jota on olemassa vain sopimuksina, pelkkää abstraktia ei-mitään. Ja josta pankkiirit saavat korkoa.

      Velka on euron kohtu, siitä euro syntyy, ja korko on velan nälkä. Velan nälkään ei ole ruokaa. Eikä tule olemaan. Velkakorko ahmii yhteiskunnan, omii kaiken reaaliomaisuuden itselleen, eikä sekään riitä. Korko on absurdi käenpoika ihmiskunnan pesässä, se syö kansalaiset puuttessa, kaaoksessa ja sodassa.

      Vesi on tabu, raha on tabu. Tahot jotka näistä puhuvat totuuksia, asetetaan mediassa hullujenhuoneeseen sopiviksi. Olisikohan nyt osat vaihtumasa. Useampikin pankki taistelee nyt oikeudenkäynneissä metallimarkkinoiden häikäilmättömän manipulaation vuoksi:

      http://gold-silver.us/forum/general-discussion/bullion-bank-trading-a-closely-guarded-secret!/?PHPSESSID=d4aace5b9efcd9d2ce0a9d754cce6bf1

      Ennen porvaripellejä oli oikea raha. Se oli hopeaa ja kultaa. SSSHHH, hiljaa siitä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      261
      4192
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      3423
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1785
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1640
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1417
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      923
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      855
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      822
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      785
    Aihe