Onko viksumpi/a/jb

saanut niin pahasti takkiin evokeilta eikä häntä siksi näy täällä? Mies on kuin varjo edellisestä.

Ehkä hän on huomannut Raamatun virheellisyyden kuten täällä on osoitettu?
681
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

lienee joutunut suljetulle?

Äänestä

EI

Äänestä
  • Juuri tuli havainto viereisestä ketjusta; on liikkeellä gebardinsa kanssa nimellä a.

    Äänestä

  • asianharrastaja kirjoitti:

    Juuri tuli havainto viereisestä ketjusta; on liikkeellä gebardinsa kanssa nimellä a.

    Epäilen, että kyseessä lienee joku vitsiveikko, joka parodioi a.:n yksinkertaista tyyliä.

    Äänestä

Kyllä viksumpi on himmaillut vähän tahtia. Ehkä hän on huomannut ettei Raamatun maaginen maailmankuva sairauksia aiheuttavine demoneineen ole tätä päivää?

Äänestä

Vietän ansaittua lomaa Vuokatin rinteitä kolutessa ja Katinkullassa polskutellessa.

Kun täältä pääsen niin kuritan teitä sitten oikein kunnolla.
Nyt ei oikein huvita käyttää aikaa tähän puuhaan. Harmi vaan että kylpylä on ensi viikon kiinni, piti hakeutua muualle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ewokkipannu kirjoitti:

saanut niin pahasti takkiin evokeilta eikä häntä siksi näy täällä? Mies on kuin varjo edellisestä.

Ehkä hän on huomannut Raamatun virheellisyyden kuten täällä on osoitettu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu