alkujaan koko poliittinen puolue lähti liikkeelle jaloja aatteita ajaen, vaan nyt olen lopullisesti pettynyt sen kaikkeen toimintaan. en edes tiedä mitä vihreitä arvoja ajavat. ajavatko mitään. käyvätkö koskaan katsomassa maatamme. vai perustooko kaikki kaupunki näkymään. entä teho maatalous miten vihreät ovat puuttuneet siihen eivät mitenkään. maa on saastutettu erilaisin myrkyin ja virheellisin hoito toimin jos katsoo teho viljeltyjen peltojen maakerrostumia voi nähdä että varsinaista ruokamultaa on pinnassa noin sentti pari. periaatteessa selaisessa pellossa ei kasva mikään ilman voimmakkaita keino lannotteita. mitä tekevät vihreät eivät mitään. oletteko nähneet mehevän vihreitä peruna ja vihannes peltoja, rikkaruohoja ei näy missään niin kaunista myrkky ruiskut ovat tehneet tehtävänsä, mutta miten asiaan suhtautuvat vihreät . kun kaikki myrkyt valuvat vesistööihin tuhoavat monet luonnon kasvit ja pien eläimet, eivät mitään. olevatko katselleet teho metsän hoitoa jossa aukko hakkausten jälkeen viedään risut ja kannotkin revitään metsän pohjasta jotka antaisivat luonnonmukaisen ravinnon metsää maalle, humusta ja happea ilmastoon, mutta mitä tekevät vihreät eivät mitään vaan autuaasti siunaavat kaiken ilmaston ja vesistöjen tuhot joiden suurin saastuttaja on teho maatalous ja metsänhoito. olenkin vahvasti sitä mieltä ettei vihreä puolue ole muuta kuin city keskusten turhia höpöttäjiä heiltä puuttuvat perus tiedot vihreästä maasta. en edes puutu kuoliaaksi lypsettyihin lehmiin tai muuhun teho karjanhoitoon joka on verrattavissa eläin rääkkäyksiin.
vihreitten kannattajat
3
78
Vastaukset
Onnea vaan uuden kannatuksesi kohteen valinnassa. Minä harkitsen vakavasti liittymistä Vihreään Liittoon, koska katson, että se on ainoa puolue, jolla on selkeä päämäärä: nykyisen kestämättömän kehityksen sijaan kestävä kehitys. Kestävän kehityksen voi hyvällä syyllä sanoa olevan maailman tärkein asia.
- 10
Niinköhän
Sinnemäen vihertyminen tarkoittaa sitä että kellään ei enää ole varaa asua ja elää Suomessa, Suomi kutistuu pieneksi piipertäjävaltioksi josta viimeinen lähtiessään sammuttaa valot.
Vihreät ovat ihan ok pienpuolueena tasapainottamassa nykyistä menoa mutta valtapuolueena tilanne johtaa elämisen katastrofiin kuten jo edellisen hallituksessa olon merkit antoivat näkyä.Eläminen ydinreservaatti-Suomessa
"Sinnemäen vihertyminen tarkoittaa sitä että kellään ei enää ole varaa asua ja elää Suomessa"
Oman ymmärrykseni mukaan Sinnemäki yhdessä kaikkien vihreiden kansanedustajien kanssa toimii sen puolesta, että Suomesta ei tehtäisi ydinreservaattialuetta, johon ydin-Suomi-skenaarion /1/ toteutuminen johtaisi. Kannattaa miettiä, millaista olisi elää sellaisessa Suomessa.
1: http://keskustelu.suomi24.fi/node/9845823
tai alkuperäinen juttu:
http://www.loviisaliike.eu/post/2009/09/28/Mitä-se-lounatuuli-tietää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1792698- 1642519
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182207Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612073Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591444Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2061439Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2261173Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää931138Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701073