Vanhojen hallituspuolueiden yritys islamisoida

Suomi.

7

110

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eijaksakirjautua.

      Oletin tuon Hakkaraisen olevan vain hieman yksinkertaisen suunpieksijän, mutta hänen sivunsa totuuden. Hänhän on aivan idiootti. Toivon tosiaan, etteivät hänen äänestäjänsä olleet lukeneet noita pöljyyksiä ennen vaaleja. Muussa tapauksessa, en tiedä miten kuvailla ihmisiä, joiden idoli on idiootti.

      Kuvitteleeko tuo kaikkien aikojen pohjanoteeraus kansanedustajana tosiaan, että "vanhoilla puolueilla" on salainen suunnitelma muuttaa Suomi islamilaiseksi valtioksi? Jos näin on, hänhän on täysin harhainen.

      En usko tuohon. Hänen täytyy olla edes jossain määrin järjissään. Merkillinen kuva hänellä kyllä siinä tapauksessa on äänestäjistä. Hän kaiketi pitää kansaa täysin aivottomana idioottilaumana, jota hän voi huiputtaa millaisilla ääliömäisyyksillä tahansa.

      Ei käy kyllä Soinia kateeksi. Joutuu paimentamaan tuollaisia, jotka ovat joko idiootteja tai kansaa halveksivia huijareita.

      • kerroppa itsestäsi

        oletko sinä normaali ?


      • eijaksakirjautua.
        kerroppa itsestäsi kirjoitti:

        oletko sinä normaali ?

        Joo, olen. Entä itse keskusteluaihe? Onko sinulla jotain mielipidettä tai näkökulmaa siihen?


      • eijaksatyypin
        eijaksakirjautua. kirjoitti:

        Joo, olen. Entä itse keskusteluaihe? Onko sinulla jotain mielipidettä tai näkökulmaa siihen?

        mielestä on haukkua eri mieltä asioista olevat idiooteiksi.

        Siinä sen näkökulma ja kompetenssi.

        Tosiasiassa Hakkarainen puhuu asiaa.

        Mistään suurten puolueiden salaliitosta ei tuossa jutussa ollut puhetta, hän arvosteli ihan aiheesta Wallinin ja Sasin puheita. Jälkimmäisen mielipiteistä sharia-laista on muut kokoomuslaiset pesseetkin kätensä.


      • -mutta

        olethan sinäkin minun idolini, eli idiootilla on idolina idiootti !


      • Liika suvaitsevaisuus on poltattanut autoja ja lennättelee kiviä pitkin vanhaa mannerta. Luonnollisestikin se on aiheuttanut vastavoimien esiin nousun.

        Ja sitä ei voi kieltää että eräät poliitikot ovat sharian soveltamiselle myönteisiä mieleltään. Kummallista ettei se suomen lakikirja riitä.


    • Riittäiskös se sulle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pyhäjärvi syvällä kusessa

      Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha
      Pyhäjärvi
      137
      1313
    2. Oivallus

      Mitä olet oivaltanut viimeksi?
      Ikävä
      148
      1061
    3. Miten voi sinun

      tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät
      Ikävä
      67
      835
    4. PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE

      ...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.
      Pyhäjärvi
      51
      648
    5. 60
      641
    6. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      33
      531
    7. Rakastan sinua mies

      Siksi haluankin vain sinun kanssa sitä.
      Ikävä
      30
      523
    8. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      39
      507
    9. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      503
    10. Kyllä mulla on kovasti tunteita sinuun

      Rakkautta, intohimoa, välittämistä, hellyyttä jne.
      Ikävä
      16
      487
    Aihe