Joillekkin näyttää olevan epäselvää kuka on yhä tämän maan presidentti, silmille hyppijöitä riittää joille yhtään mikään ei kelpaa, edes omassa elämässänsä.
Tarja Halonen
31
69
Vastaukset
- et ole presidentti!
Mitä sinne EU:hun pääministeri menee presidentin paikalle? Kyllä muutkin maat sen humaavat, ja puhuvat miten eduskunta on pyrkyreitä täynnä!
- kuksaa2
Esimerkiksi viimeisessä Suomen Kuvalehdessä Tarja Halonen valehtelee Venäjä-
suhteista.Ei hän ole Putinin ystävä,sillä juuri Suomen EU-jäsenyyden takia Halosta
kutsutaan Kremlissä "hulluksi pikkuporvariksi."- en usko juttuasi
Minä taas uskon että sinä valehtelet, ja yrität tahallasi mustamaalata tämän maan naispresidenttiä!
- suomi on paska maa
Tarja Halonen ei kelpaa enää muualle kuin Suonenjoen mansikkapellolle linnunpelättimeksi. Halonen voisi yhdessä Sofi Oksasen kanssa hakea kyseistä virkaa.
- kerro totuus peikko
Tule itse esiin, että Suomi voi valita sinusta itsestäsi presidentin seuraavissa vaaleissa, mitä valittamista oikeasti presidentissämme on sinulla ollut?
- VaalivilpitPaljastuu
kerro totuus peikko kirjoitti:
Tule itse esiin, että Suomi voi valita sinusta itsestäsi presidentin seuraavissa vaaleissa, mitä valittamista oikeasti presidentissämme on sinulla ollut?
http://velkakello.fi/
Tarja Halosella on ollut kyky löytää kyvyttömät ja heikot poliikot johtamaan Suomea harhaan, niin jatkuuko sama? ... sen näemme pian, mutta pahalta näyttää.
- kuksaa2
Halonen pilasi ihmisoikeushölinällä suhteensa Kremliin,ja Sofi Oksanen kirjoittelee
uusfasistisia ajatuksia Venäjästä.Kaiken kukkuraksi nuo kaksi variksenpelätintä
luulee olevansa muka vielä joitain kansanystäviä Suomessa.hahhah- luulojasiko nuo ovat
Suomi ei ole presidentin takia pilannut suhteitansa Kremliin!
- Halonen toimimaton
luulojasiko nuo ovat kirjoitti:
Suomi ei ole presidentin takia pilannut suhteitansa Kremliin!
Halosen kurssi on huono kaikkialla, ja jos hän ei vaihda hallituksen muodostajaa vaalivoiton puolella olevaksi henkilöksi - hän saa kansan vihan takuulla.
- Oikwrlein,
Tarjwrlrwlvja Halrwljvrwrjwrlwvwonen on prlswrdenrlwvtti!
- tämä maa
Tarja Halonen on tässä maassa presidentti.
- 88849
tämä maa kirjoitti:
Tarja Halonen on tässä maassa presidentti.
Miksi hän ei pidä oikeasti Suomen puolta? Maanpetturit eivät pidä maansa puolta.
- kaikki papewini
halwutaa juwkasta.. ei saa ankaa kolawipapeweita
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1325567/presidentin-paperit-tulossa-julkisuuslain-piiriin- älä juo enää
Voi sinua alkoholistisetää, kun et ole kestänyt pientä huumoria, vaan olet oikeasti ilkea tämän maan presidentille???
- lätsä tarja asialla
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Hattutädit varastivat miljoonia/1135265985513
-- KUKKAHATTUTÄDIT
KYLVIVÄT KAUHUA!
- onko se sun hattu?
KUKKAHATTUTÄDIT kirjoitti:
KYLVIVÄT KAUHUA!
Aku Ankassa on kukkahattutätejä, mutta muualla ei paljoakaan niitä ole näkynyt...!??
- KYLLÄ ON
onko se sun hattu? kirjoitti:
Aku Ankassa on kukkahattutätejä, mutta muualla ei paljoakaan niitä ole näkynyt...!??
NÄKYNYT! KATSO ITSE:
http://kuvat.uusisuomi.fi/sites/default/files/imagecache/artikkeli/kuvat/kukkahattuAstrid983576953.jpg
http://www.uusisuomi.fi/viihde/110971-ministeri-nauraa-itselleen-–-katso-hulvaton-kuva
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kukkahattutäti
- Yäk!
Totta puhut.
Meillä on presidenttinä entinen SETA:n puheenjohtaja, joka kutsui viime Itsenäisyyspäivän juhliin kaikki mahdolliset ja mahdottomat homot sekä lesbot.- en ole homo
Haluisitko sinä sitten itse sinne SETA:n mutta eivät ottaneet sinua sinne?
- veli-antti
Halonenhan ei ole muuta kuin keulakuva, sillä pääministerihän otti vallan EU asioissa itselleen ja Halonen antoi eduskunnan tahdosta periksi. Herää kysymys mihin me muuten tarvitsemme tuollaista kallista instituuttia kuin presidentti jolla ei ole valtaa ja hänen hoviansa?
- se eduskunta
Sinä: Halonenhan ei ole muuta kuin keulakuva, sillä pääministerihän otti vallan EU asioissa itselleen ja Halonen antoi eduskunnan tahdosta periksi. Herää kysymys mihin me muuten tarvitsemme tuollaista kallista instituuttia kuin presidentti jolla ei ole valtaa ja hänen hoviansa?
Mutta: Eduskunnan enemmistä sen asian on päättänyt, ja loukannut presidenttiä, eihän siinä tämän maan kansalaiset päättäneet vaan se eduskunta!
- raakkuna1
Yleinen tyytymättömyys on ilmaistu Presidentti Tarja Haloseen, jo enemmän kuin keneenkään muuhun aikaisempaan Presidenttiimme. "Salut" Tarja Halonen on julistettu palstallamme useaan kertaan Suomen historian huonoimmaksi Presidentiksi. "Salut"
- proTarja
sinulla on sian syndrooma, halonen on ollut erittäin suosittu pressa. Tällä palstalla muutama vähä-älyinen on kanssasi räksyttämässä.
- ei koko kansa
Yleisesti tyytymätömiä ovat vain itserakkaat itseänsä ja rahojansa peilistä ihailevat ilkimykset, ei koko suomen kansa.
- tällainen nimi
proTarja kirjoitti:
sinulla on sian syndrooma, halonen on ollut erittäin suosittu pressa. Tällä palstalla muutama vähä-älyinen on kanssasi räksyttämässä.
Räksyttäjiä kutsutaan ns. "peikoiksi" jotka eivät muuten uskaltaisi suutansa avata tai sanoa kenellekkään vastaan, mutta Netin "piiloista" on helppoa olla ilkeä, ei nyhverö naama näy ruudun läpi!
- Hah hah!
tällainen nimi kirjoitti:
Räksyttäjiä kutsutaan ns. "peikoiksi" jotka eivät muuten uskaltaisi suutansa avata tai sanoa kenellekkään vastaan, mutta Netin "piiloista" on helppoa olla ilkeä, ei nyhverö naama näy ruudun läpi!
Sinä poika se räksytätkin tosi rohkeasti, oikein omalla nimelläsi. Kerrotko vielä, kuka pappi on suostunut antamaan sinulle kasteessa etunimen "tällainen" ja sukunimen "nimi"? Aika harvinainen omaksi nimeksi...
- kanitkin piileksii
Hah hah! kirjoitti:
Sinä poika se räksytätkin tosi rohkeasti, oikein omalla nimelläsi. Kerrotko vielä, kuka pappi on suostunut antamaan sinulle kasteessa etunimen "tällainen" ja sukunimen "nimi"? Aika harvinainen omaksi nimeksi...
En todellakaan kerro kun se ei ole totta, kiva kun sinulla on hauskaa siellä piilossa!
- Minulla ei ole ollut
presidenttiä liki 12 vuoteen. Minulle presidentti on kunnioitettava "arvojohtaja", tämä ei ole täyttänyt tuota vaatimusta edes minimitasolla.
Olen onnellinen kun pressa vaihtuu. - ?????
No ainakaan kutsua USAn Valkoiseentaloon ei ole vieläkään Haloselle tullut. Miksi ei? Eikä Halosta ole käynyt tapaamassa USAn johtavat politiikot täällä Suomessa!
- ahneet soikeita
tällä hetkellä suomessa ei ole eds pääministeriä...patti tilanne päällä.ruokajonoja saa hävetä päättäjät.ex hallitukset....ahneet on kynineet itselleen rahat...ahneet ei välitä koko kansan asioista....MITÄ ME:SUOMEN KANSALAISET TEKISIMME Lisäksi..Että saatais tuo krooninen ÀHNEUS POIS KYNITTYÄ SUOMESTA.ÄÄNESTIMME JO..PERSUSSUOMALAISET& VALTAAN.KÖYHIEN,NORMI KANSALAISTEN EDUN VALVOJIKSI.mitä lisää voisimme tehdä...ahneuden kitkemiseksi...VIISAS:PRESIDENTTI:MISTÄ LÖYTYY.VAALIT Tammikuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574151Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643391Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541768Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251625Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961406Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131907Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769