ei tollanen

tumpulaki

kalju ole mikään idoli!!!!!! ja vielä noin vanhakin. eikö sillä ole perhettäkin? Jos on niin perhe jää taka-alalle. en ainaskaa mee katsomaan mihinkään keikalle. ei ole mun idoli. kauheen näkönenki.

4

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elisa19V

      Mä myös TODELLA NYT IHMETTELEN TÄTÄ VALINTAA TÄNÄÄN:(Luulin myös
      että nuori voittaa ja on idoli.Voih!!!

    • jkllkjjllk

      Nuorenko pitää aina olla se idoli? Häh?

    • dfläjasdf

      siis täh! mitä tekemistä hiuksettomuudella on sen asian kanssa osaako artisti laulaa ja/tai miten hän esiintyy lavalla??? martti on jo valmis esiintyjä, jolla ääntä ja elämänkokemusta, jota voi hyödyntää lavalla = antaa kuulijalle jotakin. ali on vielä raakile, jolla voi olla tukka päässä, mutta elämä vielä edessä. ikävä kyllä tuo elämättömyys näkyy ja kuuluu lavalla esiintyessä ja laulaessa.

      oikein meni tämä valinta. itsekin äänestin vasta tänään 1. kerran, kun mietin kumpaa todella haluan kuulla/kuunnella radiosta.

    • Win-win.

      Se oikeasti suosituin jätettiin toiseksi - kuten kaikissa Idols-kisoissa kautta aikojen. Ali myy levyjä ja keikkoja ilman voittoakin, joten tietenkin voittajaksi valittiin Martti-setä. Sehän on ihan puhdasta matematiikkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      202
      15015
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      126
      10490
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      91
      9919
    4. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      108
      9321
    5. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      51
      9149
    6. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      56
      6915
    7. 180
      6490
    8. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      163
      6147
    9. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      15
      6005
    10. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      32
      5579
    Aihe