Suomalaisia mustamaalattu tässä:

Luotettava tutkimus kertoo, että suomalainen ei ole sen väkivaltaisempi kuin eurooppalainen keskimäärin. Radiossa kerrottu tutkimus kertoi su9omalaisen olevan eurooppalaisella keskitasolla väkivaltatilastossa.

Ketkä pirut siis ovat väärää kuvaa syöttäneet suomalaisista tässäkin aiheessa !?
280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No, Suomessahan on yhteisöjä ja kuppikuntia joiden päämääränä on Suomen ja suomalaisuuden mustamaalaaminen ja kaiken negatiivisen korostaminen suomalaisuudessa ja nimenomaan suomalaisena piirteenä. Esim. juomatavat, Afrikassa äijät vetää kännit , Thaimaassa paikalliset vetää vikkonloppuisin lärvit ja Intiassa heimojen keskuudessa alkoholi on tosi iso ongelma. Mutta Suomessaa yritetään tuputtaa , että tämä on ainoa paikka missä tunnetaan sana viina.
Itä-Euroopassa hakataan väärän väristä tai näköistä miestä harva se päivä, ei tilastoida. Perheväkivalta ja lasten hylkäämiset ovat naapurissa arkipäivää, mutta ei sellaista ole kun sitä ei tilastoida.
Jos mekin lakattaisiin laskemasta. Mutta sitten vaipuisimme sivistyksessä alas, tosi alas.

Äänestä

Suomalaisia on mustamaalattu ja mustamaalataan edelleenkin.

Totuus on:
Y-DNA:n R-haploryhmät ovat niitä itäaasialaisia (mongolia, kiina jne) ja Y-DNA:n R-haploryhmien "esi-isät" ovat kaakkoisaasialainen Y-DNA:n P-haploryhmät.

Y-DNA:n I-haploryhmät ovat saamelaisia (siperia).

Y-DNA:n N-haploryhmät ja kaikki sen geenit (suomalaiset) ovat lähtöisin länsi-Iranista, Armenian kautta Eurooppaan ja Euroopasta Suomeen (eli täysin caucasoideja). Määrät sen kertoo, ei prosenttiluvut

Vasta paljon myöhemmin Euroopasta vankeja ja vanki-sotilaita vietiin ja seikkailijoita lähti uralin taakse ja siitä idemmälle siellä ne tekivät paikallisten kanssa täysin vieraita kansoja
Eli muuttoliike on ollut päinvastaista kun väitetään.

Eli totuus käännetään päinvastaiseksi, jotta saadaan "todisteet"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Folio Mulder kirjoitti:

Luotettava tutkimus kertoo, että suomalainen ei ole sen väkivaltaisempi kuin eurooppalainen keskimäärin. Radiossa kerrottu tutkimus kertoi su9omalaisen olevan eurooppalaisella keskitasolla väkivaltatilastossa.

Ketkä pirut siis ovat väärää kuvaa syöttäneet suomalaisista tässäkin aiheessa !?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu