Jos nyt haluat pudota tuolista, niin katso oheinen linkki.
Siinä Ryssien puheet ystävyydestä ja luottamuksesta saavat huutia.
Miksi ihmeessä Pietarin ympäristö, ja varsinkin Karjalan kannas on tuossakin mittakaavassa täynnä merkkejä (armeija 75839) sotilaallisesta läsnäolosta.
Luuleko NE (roistovaltio) edelleen kuten Neuvostoliiton aikaan, että täältä ollaaan hyökkäämässä itään
On tässä Koroljohvifille ja tälle Huomaavalle miehelle selittämistä. Saatana, kyllä nuo Ryssät ovat edelleen sotahulluja, ja saavat vielä venäläiset sotkettua puolipakolla mukaan touhuunsa.
http://wikimapia.org/#lat=60.7430556&lon=28.729248&z=7&l=17&m=b&tag=516
USKOMATONTA!
Siinä Ryssien puheet ystävyydestä ja luottamuksesta saavat huutia.
Miksi ihmeessä Pietarin ympäristö, ja varsinkin Karjalan kannas on tuossakin mittakaavassa täynnä merkkejä (armeija 75839) sotilaallisesta läsnäolosta.
Luuleko NE (roistovaltio) edelleen kuten Neuvostoliiton aikaan, että täältä ollaaan hyökkäämässä itään
On tässä Koroljohvifille ja tälle Huomaavalle miehelle selittämistä. Saatana, kyllä nuo Ryssät ovat edelleen sotahulluja, ja saavat vielä venäläiset sotkettua puolipakolla mukaan touhuunsa.
http://wikimapia.org/#lat=60.7430556&lon=28.729248&z=7&l=17&m=b&tag=516
USKOMATONTA!
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tukikohtien sijoittelusta voi päätellä että Venäjä ei ole keskittänyt joukkojaan toistaiseksi Suomen rajalle hyökkäystä varten. Tosin joukothan siirtyvät hyökkäykseen rajalle tukikohdistaan hyvin nopeasti. Näyttäisi siltä että joukot on keskitetty Mannerheim-linjalle puolustukseen.
Erikoista on se, että Venäjä ei pelkää Natomaa Eestiä. Sillä rintamalla on hyvin vähän joukkoja.
Ehkä koroljovit mutantteineen ovat sodan valmistelun takia mobilisoitu valmistelemaan hyökkäystä? Palautuksen vastustaminen on hyvä tekosyy haukkua suomalaisia?
Kusipäät hei! Kannattasi osata muutama sana venäjääkin, niin selviäsi heti, että puolet merkeistä on "vanhentuneita" paikkoja. Aivan, kuin meillä Raaseporia, Suomenlinnaa, Rankkia ja Kuivasaarta merkittäisiin "military area on forbinden!.
Löysätkään nyt kusipaskaletkujanne! Ei ota sitten kuumalla niin pirusti henkeen.
Toiseksi siinä suojataan 10 kertaa suomen väestön suuruisen populaation tarvetta. Laskekaa taas ruikkua läpi ja verratkaa meidän omiin tukikohtiimme.
Letkumutantti on oikeassa. Suuri sotilasvoima tarvitaan puolustamaan 50 miljoonan venäläisen populaatiota. Viiden miljoonan asukkaan fasistinen Suomi varustautuu koko ajan hyökkäämään rauhaa rakastavan neuvostokansan kimppuun.
"Viiden miljoonan asukkaan fasistinen Suomi varustautuu koko ajan hyökkäämään rauhaa rakastavan neuvostokansan kimppuun."
Venäjä ei uhkaa Suomea, ellei Suomi ala uhkaamaan Venäjää. Niin kauan kuin Suomi sitoutuu torjumaan Venäjää piirittävän sotaliitto Naton pyrkimykset saada Suomen alue haltuunsa, Venäjän ei tarvitse vahvistaa Suomen vastaisen rajansa puolustusta. Mutta Suomen sitoumusten uskottavuus alkaa olla yhä enemmän kyseenalainen.
Siis pelkää?
On Sinlla JUTUT! Suomi uhkaa Venäjää? Ja että Suomi pystyisi voimillaan sitoutumaan torjumaan Naton pyrkimykset SAADA Suomen alueet haltuunsa.
Uskomatonta höpinää pyrkimyksistä ja haltuuunotosta. Älä unta näe!
NATOon myö liitytään ja Karjala myö otetaan, mutta Se ei ole mikään hyökkäys Venäjää vastaan, vaan Neuvostoliiton tekemien vääryyksien oikaisu.
P.S.
Sinullakun on ilmeisesti suhteita ja saat selville asioita ihan paikan päältä, niin voitko kertoa mikä on totuus tässä muonitusasiassa:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/eiko-se-ollutkaan-naudanlihaa-raju-vaite-venajan-armeijan-ruoasta/art-1288390273459.html
Ihan vaan uskottavuuden vuosi.
Sehän me tiedetään , että amerikkalainen apu = Amerikan Lardi sotavuosilta (WW II) on jo syöty loppuun.
Olihan niin sinne menijöitä 1918, 1922, 1939, 1941 ja upseerikunnassa kusipäitä 1991.
Eiepä tuo ihme olekaan rikas, kaunis ja verevä maa mukavine ihmisineen.
Tuossa on mainittu suuri joukko historiallisia sotilaskohteita, kuten vaikkapa Mannerheim-linjan osia, lisäksi on muita jatkosodan aikaisia varustuksia, joita ei ole enää olemassakaan. Vanhoja metsittyneitä lentokenttiä ja purettuja kasarmeja, kielitaito auttaisi ymmärtämään merkkien sisällön.
Kukahan tässä oikeen höpsii?
KIelitaitoa ei tarvita kun osaa lukea selvää suomea.
(rähmälläänolioiden taitoihin Se ei tietysti kuulu)
Kun on paljon sodan muistoja ja "historiallisia sotilaskohteita, kuten vaikkapa Mannerheim-linjan osia, lisäksi on muita jatkosodan aikaisia varustuksia, joita ei ole enää olemassakaan. Vanhoja metsittyneitä lentokenttiä ja purettuja kasarmeja,"
Koko Kannas ja oikeastaan koko Itärajan takainen alue on täynnä pommitettuja lähtöasemia.
Mutta vanhojen joukkoon on kätketty ihan vaan varoiksi, uusinta venäläistä HYÖKKÄYSaseistusta. (mitäpä muuta) Puolustus ei kuulu Ryssien sotilasoppeihin, ainakaan kun vastassa on pieni valtio.
Luehan tuosta uusin tieto rajantakaisista touhuista. "Sapeleita" kalistellaan.
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/lukijat-rajalle-tulevista-venajan-ohjuksista-vain-naton-jasenena-suomi-saa-uskottavan-puolustuksen
Äkkiä NATOn! Ja KArjala takaisin.
Sua ne varmaan pelkää tai Putkisen Juissia Varkaudesta.
Minä pelkään Ryssiä!
Ajatteles: Saadun varman tiedon mukaan Venäjän PUNA-Armeijalle syötetään koiranruokaa.
Ja nyt on ilmennyt
, että moinen aiheuttaa käytöshäiriöitä.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/tama-koiranruoka-vedettiin-kaupoista---aiheutti-kaytoshairioita/art-1288390252244.html
Ajatteles: Jos ne käytöshäiriössään painavat siitä napista.
Eikös Sinua pelota, vai oletko jo toinen jalka Haudassa. Rähmällään ainakin olet, ja jos olet haudan partaalla, niin potku persauksiin riittää..
Älkää pojat höpöttäkö. Olisi mukava nähdä nyt tutkakuvaa kannakselta, kun suomen puolustusvoimat harjoittelee lentokoneilla.
Reilut parikymmentä vuotta taaksepäin, kun koroljovit sai näitä sukhoi 27
hävittäjiä. Oli suomessa pienet harjoitukset ja suomalaiset laski taivaalla
sinne tänne.
Nämä venäjän miehet kun näytti suomalaisille, että rautaa on rajalla. He veti
viikon koneillaan pitkin suomen rajaa. Päivällä oli aina yksi kone ilmassa.
Mutta nyt tarkkana Koroljov, nämä lentäjät on nyt kenraalitason miehiä ja silloin
jonkinasteisia toheloita. Paljastui se sakkolan iso sotilaskenttä??
Kyllä siellä kannaksella on sotatavaraa vielläkin.
Ruåttalaiset hyökkäsivät 1918 Afenamaalle. Eikö evakon vitun jätös avara sitä enää pelkää? Minne on pelkosi sitten hävinnyt?
Kerro taas siitä, kun sukusi ui Pohjanmaalla niin, että joki saastui ja kalat kuoli Pohjanlahteen saakka.
Numero- ja kirjainlyhenneporukalla on kieltämättä tosi raskasta kehitellä kunnon stooreja muutamalla lobotomian jälkeen pelastuneella solullaan.
Sikäli on toki ymmärrettävää, että he kopioivat aikaansaannoksensa mahdollisimman monelle palstalle. Valitettavasti se ei tasoa nosta.