Mobile Partner?

Vähempi ohjelmia

Miten Mobile Partner ohitetaan eli sitä ei tarvitsisi käyttää, vaikka mokkulaa käyttää?

4

1142

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TeleHell

      Esim. ostamalla 3G reititin.

      • Vähempi ohjelmia

        mokkulahan on jo 3g-reititin. Mokkulaan pakattu ohjelmisto Mobile Partner asentuu tietokoneeseen ja käynnistyttyään käyttää mokkulan ominaisuuksia. Windows: issa on kuitenkin ohjelmisto tätä varten. Kuinka saan sen käyttöön ja Mobile Partnerin pois?


    • 11

      Jos windows 7 niin valitaan mobile partnerin asetuksissa että nettitikkua käytetään kuin ns. normaalina verkkokorttina (eli NDIS-ajurit asentuu ja windowsin wwan-tuki on mahdollista säätää)
      Tuon säädön jälkeen et tarvitse enään mobile partneria kuin esim satunnaiseen säätöön esim 2G tai 3G taajuuden pakotus.

    • joo joo,.,

      Poista koneelta Mobile Partner ohjelma, mutta jätä mokkulan ajuriohjelma. Luo Windowsilla uusi 3G yhteys. Näin iisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      81
      1233
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      824
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      72
      719
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      240
      717
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      591
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      575
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      77
      560
    8. 37
      512
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      24
      505
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      26
      482
    Aihe