Petri Haapanen, kuinka voit olla noin tyhmä ja ajattelematon toimissasi. Minkä oikeutuksen oletat saavasi toimillesi., sillä nyt teit itsesi täysin kaiken ulkopuolelle. Jos Helsingin piirissä on vähääkään ryhtiä . niin Kontulan osasto poistetaan kaikesta puolueeseen liittyvistä asioista ulos ja ko. osasto lakkautetaan.
KO. tasoinen toiminta kun ei kuulu demokraattista ajattelua tukevaan yheiskunnalliseen toimintaan, eikä varmasti ole puolueen tavoitteiden mukaista.
Petri, sun edesottamuksesi on jo aikaisemminkin tulleet selviksi, mutta nyt tuollainen raukkamaisuus on todella säälittävää toimintaa. Mikä oletat itsesi olevan?
Pyhä yksinkertaisuus!
2
65
Vastaukset
- Klonkku vaihtoon
Eipä ole ensi kerta ku herra Haapanen esittää itsestää puolia joita ei edes olisi tarve esittää. Viime kunnallisvaaleissa ko. älykkö kehoitti kännykkä kameralla kuvaamaan äänestyslippuja ja asettamaan ne hänen kauttaa sitten persu ym palstoille julkistettaviksi.
Eikö Kontulassa todellakaan ole yhtään täyspäistä, joka voisi asettua todelliseksi vetäjäksi, sillä nyt homma on ihan liian löysissä käsissä. - pienten piirikö?
Onkin erikoista kun ei puoluehallitus tai valtuusto ole antanut mitään noottia ko . häirikkö ryhmälle. Ei liene puolueen edun mukaista että sen nimissä toimii joku näin selkeästi häiriöinen ryhmä.
Joskin myös Helsingin piirin pj.lle on annettava risuja ettei ole kyennyt saattamaan ko. ryhmää kuriin jo aiemmin. Piirin kuitenkin pitää osoittaa valtansa ja osoittaa alueidensa osastoille ns. kaapin paikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698