Perussuomalaiset ei lähde hallitukseen.
Puolueen puheenjohtaja Timo Soini kertoi asiasta hetki sitten tiedotustilaisuudessa eduskunnassa.
- Jos itsensä pettää, kuka jää jäljelle? Ei kukaan, Soini sanoi.
Perussuomalaiset ei hae mitään erivapauksia, eikä se aio tukea Portugalia eikä EU:n rahoitusmekanismeja.
Kokoomus ja Sdp sopivat eilen illalla tulevan hallituksen linjasta Portugali-pakettiin ja EU:n tukijärjestelmiin.
- Tämä paketti ei riitä. Tästä eteenpäin hallituksenmuodostaja vapautuu toimimaan. Tämä oli kova päätös, Soini totesi.
Iltasanomat
Tämä on kaiken loppu. Tämä on viimeinen njiitti, Suomen totaalinen alasajo ja tuhoaminen saa nyt alkaa Kokoomuksen ja SDP:n toimesta. On olemassa vain YKSI ratkaisu, ja se on:
http://www.youtube.com/watch?v=SVE7aqrva0g
Persut oppositioon.
4
66
Vastaukset
- cida
Onneksi tulee kunnallisvaalit ja ei se 4 v ole niin pitkä aika.
Hatun nosto perussuolalaisille. He pitivät sanansa.- PS jatkossakin
HYVÄ* SOINI!! Tämä muistetaan!
ET PETTÄNYT SIKSI USKON JATKOSSAKIN :)
olit sanojesi takana. oppositio ei ole ollenkaan pahempi paikka jatkon kannalta!!!!
- etbeBTB
Timo Soinin koko politiikka perustuu pelkkään populismiin, ja vihan ja katkeruuden hyödyntämiseen, niin ei ole ihme kun kupla puhkeaa.
- Ennemminkin..
pelastus kuin loppu. Emme eristäydykkään Euroopasta, jos meitä jonakin päivänä kohtaa katastrofi niin meidät muistetaan auttajina eikä eristäytyneenä junttikansana jota ei kiinnosta muu maailma.
EU:n jos jonkun kanssa Suomen on pakko puhaltaa yhteen hiileen. Alan olla pikkuhiljaa jopa liittovaltion kannalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1071047
- 102918
Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap96787- 85703
- 48645
Kalateltta
Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi16580- 34506
- 25495
- 45482
- 43482