Rkp:lle tulossa 2 ministerinpaikkaa. Wallin saa opetusminisiterin paikan ja peruskouluun tulee lisää ja aikaisemmin pakkoruotsia.
Uusi hallitus teke euuden opetussuunnitelman peruskouluun, jossa kaikille tulee pakkoruotsi jo ensi luokalta lähtien.
Thros saa jatkaa entisella paikallaan eurooppa- ja maahanmuuttomisnisterinä.
Rkp:lle opetusministeriö
Marcus r
4
79
Vastaukset
- db602
Leppäkerttuhattuiset kielipoliisit rarsaavat ja kuulustelevat ruotsia osaamatonta väkeä.
Tulevaisuuden kuva!- antaa munsala
Antaa tulla svekko homo! Sano vain aika ja paikka.
- 12
Tulemme sitten näkemään paljon kansaa kaduilla.
- Jep!
Svekosurut kaivavat verta nenästään, jos kehtaavat vaatia lisää pakkoruotsitusta.
Surujen suurin vihollinen on RKP. Pelkäänpä, että tilanne eskaloituu ensi vaalikaudella.
Toisaalta toivon sitä, koska se viimeistään herättää uppiniskaisimmatkin päättäjät kuulemaan kansan tahtoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637