tämä nyt sitä että joudumme maksamaan lisää veroja jotka maksetaan ties minne, sijoittajathan piti maksamaan laittaa, joku ei nyt täsmää.
"On otettava käyttöön pankkivero, joka kerää etukäteen varoja mahdollisten kriisien hoitamiseen. Jos veroa ei saada sovittua EU-tasolla, niin Suomi toteuttaa veron kansallisesti."
"On otettava käyttöön pankkivero, joka kerää etukäteen varoja mahdollisten kriisien hoitamiseen. Jos veroa ei saada sovittua EU-tasolla, niin Suomi toteuttaa veron kansallisesti."
Vastaukset 5
Vanhimmat
SDP jokin porukka jo valmeisteli vallankomusta jolla Jutta oltaisiin syrjäytetty vaalin jälkeen.
valehtelulla ja perättömillä vaalilupauksilla säilytti nahkansa.
hyrrä, eu myönteinen sdp vastusti ennen vaaleja tukipaketteja ja nyt kaikki sopiikin voi voi
"Heinäluoma/ Urpilainen: Tämä on kova paperi, niin kova, että meidän ja puolueen olematon selkäranka joutui taipumaan nuolemisasentoon.
SDP:n uusi tunnuslause: "Eurolla periaatetta, jopa ilmaiseksi".
Eurotansseissa Jutta sanoo Jyrkille: "Vie sinä, minä vikisen"."
Eiköhän Kokoomus ja Vihreät tulevassa hallituksessa nosta reippaasti energia- ja arvonlisäverotusta. Voi olla että talikkokomukat eivät saa enää erivapauksia veronmaksusta, kun Kepu ja kepun isovelipuolue Persut ovat oppositiossa.
"talikkokomukoilla" on, valehtelullakin pitää olla joku raja.