tukirahoista tai takaamistaan. Brittiläinen ajatushautomo on tutkimuksissaan päätynyt tukirahojen osalta 50 % menetyksiin ja silti Kr ja Por ilmeisesti irtautuvat eurosta. Tulee Kataiselle, Kokoomukselle ja asioita osaamattomiin löperöihin uskoneille kannattajapuolueillekin poliittisesti kalliiksi. Lapsillemme se tietää tällä tietoa 800 milj 500 milj= 1300 miljoonaa euroa lisää velkaa. Ja Kokoomus haluaa taata lisääääääääääääääääää !
Suomalaiset menettävät 50 % antamistaan
pysäyttäkää Kokoomus
9101
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Valehtelemalla ja pelottelemalla hallitukseen. Siinä Kokoomuksen linja. On se ala-arvoista !
Tähän on niin totuttu että se koetaan ainoaksi mahdollisuudeksi. Hyvä koijarit! Näillä rahoilla tuetaan taas Saksan keinotteijoita.
Kyllähän se on jo näkynyt, että kokoomuksen tavoitteena on ja vain on, saada lisää mammonaa. Kansa saa rutista, on ilo katsoa köyhiä audin takapenkiltä, tummennettujen lasien takaa.
Ihan sama, vaikka valtio meniskin nurin, meille on luvattu jo hyvä palkkaiset virat kreikasta ja portugalista ja eu maksattaa kaiken suomalaisilla..
Eipäs Katainen puhu kestävyysvajeesta mitään Portugalin lainan yhteydessä.
No, niin uusin tieto on jo laajalti juuri otsikon väittämän kanssa samaa mieltä. Niin asiat etenevät. Toiset vaan osaavat nähdä reitin jo etukäteen. On kahdenlaisia ihmisiä. Toiset tekevät rahaa ja toiset vain osaavat tuhlata. Lapsemme eivät koskaan kykene maksamaan näiden vastuuttomien tekemiä velkoja.
Jutta heittäytymällä rähmälleen Jykän eteen, teki tämän mahdolliseksi!
On se SDP ihmeen epäluotettava puolue.
Liittovaltiota jykä ja jutta rakentelee, mutta nyt on palikat täysin sekaisin. Suomi, ruotsi ja norja eivät tule kuulumaan tulevaisuudessa tuohon plokkiin. Mihin sitten? Sitä ei tiedä kukaan, mutta tuohon tulevaisuudenblokkin ei. Syy. Ei huolita.
miten niin 50%?
todellisuus tulee olemaan 100%.
takaaja vastaa rahoillaan, keinottelijat häipyy lipettiin!